Zakonna poistka na auto bez obmedzovania

Aj keď je zakonna poistka na auto povinná pre každého majiteľa, či užívateľa vozidla, neznamená to, že je povinné uzavrieť toto ručenie len u konkrétne vybranej poisťovne.

Vy si môžete vybrať takú zakonnu poistku na auto, ktorá bude vyhovovať nielen cenovo, ale aj limitom pre prípadné poistné plnenie.
V praxi to znamená, že chcete také poistenie, ktoré je cenovo nízke, ale s vysokým limitom.

Možno sa to zdá ako rozprávka, ale opak môže byť pravdou. A vy to môžete zistiť rýchlejšie, než by ste čakali. Namiesto obvolávania príslušných spoločností, môžete k výsledku prísť úplne sami. A síce on-line kalkulačkou, ktorej výsledkom je presné porovnanie viacerých ponúk, pri ktorých je uvedená nielen čiastka, ale aj výška plnenia, či ďalšie možné výhody a pripoistenia.

Podľa toho je už len na Vás konečný výber. Následne môžete rovno uzavrieť zmluvu s vybranou poisťovňou.

Ako zmluvu uzavrieť?

Aby sa zakonne poistenie na auto nestalo pre Vás obťažujúca a čas strácajúca povinnosť, aj zmluvu môžete uzavrieť on-line. 

Ako náhle prevediete kalkuláciu s výsledným porovnaním ponúk, objaví sa pred Vami aj samotná možnosť pre okamžité uzavretie zmluvy. Ak si niečím nebudete istí, tak sa stačí obrátiť na tím profesionálov, ktorý je pre Vás pripravený na telefóne, na emaile, ale aj cez jednoduchý on-line formulár.

V prípade, že zmluvu uzavriete a v priebehu 14 dní si Vaše rozhodnutie rozmyslíte, tak môžete zmluvu v tomto časovom limite zrušiť a bez pokuty, či iných poplatkov.
Porovnanie slúži hlavne k tomu, aby ste svoje rozhodnutie mali podložené viacerými ponukami a vybrali ste si tú, ktorá je pre Vás naozaj najvýhodnejšia a nielen cenovo, ale po všetkých stránkach.

Nakoniec Vám bude zaslaná priamo na email zelená a biela karta a môžete jazdiť s dobrým pocitom a záštitou, ktorá nad Vami drží ochrannú ruku.

Ako zariadiť malý byt?

Ako si zariadiť byt? Keď sa sťahujete z domu do bytu, prechádzate si rôznymi fázami. Na jednej strane viete, že sa vám asi bude bývať trochu ťažšie, keď idete z niečo priestranného do niečoho menšieho. Na druhej strane možno viete, že to môže byť skutočne fajn, keď budete bývať blízko vašej práce a asi budete mať aj menej upratovania. No vo všeobecnosti platí, že ľudia majú trochu problém s tým, keď sa majú sťahovať do niečoho menšieho. Vždy to však môžete urobiť tak, aby váš priestor vyzeral opticky väčší. Nemusíte búrať steny a vytvárať nasilu niečo nové. Niekedy úplne stačí, keď si rozmyslíte ako si to všetko rozmiestnite.

pohovka

Rovnaké podlahy a jednota

Vezmite si napríklad také podlahy. Občas úplne stačí, keď ich necháte jednotné v každej jednej miestnosti. Nemusíte ich mať predsa stále iné, no nie? Keď sa rozhodnete, že ich budete mať jednotné, perfektne prepojíte všetky miestnosti a vytvoríte tak naozaj dojem jednej veľkej, ktorá pôsobí oveľa lepšie ako si v skutočnosti myslíte. Nebojte sa a skúste to. Nezaťažujte zbytočne svoju domácnosť kobercami. Koberce vám síce izbu zútulnia, no navyše ju aj opticky zmenšia. A to je niečo, čo momentálne určite nechcete, no nie?

podlaha

Nezahlcujte sa vecami

Keď prídete do obchodu s nábytkom, určite je to samé híkanie a achkanie nad vecami, napriek tomu, že veľmi dobre viete, že ich vlastne ani vôbec nepotrebujete. Aj tak ich kúpite a potom od samej radosti nemáte naozaj tušenie, kam by ste ich mohli dať. V podstate ich však nemusíte dávať vôbec nikam. Pretože si ich nemusíte ani kúpiť. Keď sa nebudete zbytočne zahadzovať rôznymi vecami uvidíte, že sa vám bude žiť oveľa ľahšie. Nemôžete sa predsa stále obklopovať materiálmi. Je dôležité, aby ste mali rozhľad. Aby ste mali svoj pokoj. A aby ste mali priestor. Keď sa zbavíte zbytočností aj váš byt bude vyzerať oveľa väčší.

Najlepší čas na prerábanie?

Jedným z dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú, že idú prerábať svoj byt alebo dom je, že sa v ňom už jednoducho necítia dobre. Je to pochopiteľné. Ľudia sa občas dostanú do situácie, kedy už jednoducho nevedia ako ďalej a potrebujú vo svojom živote poriadnu zmenu. Ženy zvyknú zmeniť účes. A chlapi sa s tým vyrovnávajú po svojom. No niektorí ľudia zase potrebujú zmeniť domov, v ktorom bývajú. Veľmi často sa ľudia uchýlia k tomu, že začnú prerábať úplne všetko. V každom prípade by ste sa mali držať pri zemi. Všetko sa predsa dá prehnať.

skleněné zábradlí
 
Ak ste predsa len rozhodnutý a myslíte si, že toto by bolo pre vás, pre vašu rodinu a aj pre váš byt to najlepšie, rozhodnite sa pre niečo konkrétne. Páči sa vám štýl vášho domova? Alebo sa skôr uchyľujete k niečomu inému? K niečomu modernejšiemu? Ak áno, mali by ste si vybrať jeden konkrétny prvok. Vezmite si napríklad také sklenené zábradlie. Je to niečo, čo je naozaj priam symbolom modernosti. Dajte ho na balkón alebo na schody, je to len na vás. Hlavné je, aby ste s tým boli stotožnený. Keď s tým budete stotožnený, je jasné, že sa to bude páčiť aj celej vašej rodine.

schodiště metra
 
Okrem toho, musíme spomínať aj materiál? Práve toto je naozaj obrazom modernosti, takým, aký si len dokážete predstaviť. Je len na vás, aký štýl si zvolíte. A dokonca aj akú farbu si vyberiete. Či už budete verný priesvitnej klasike, alebo mliečnemu či inému vzorovému prevedeniu. Je to len na vás. Podstatné však je, aby ste z toho mali radosť. Budete sa čudovať, aké divy to dokáže urobiť s vaším domovom. Nezáleží na tom či bývate v dome, alebo v byte. Niečo takéto sa vám skutočne zíde. Záleží však len na vás, ako si to umiestnite a dokonca aj, ako sa s tým stotožníte. Tak čo urobíte? Budete sa tešiť? Modernosť vášmu bytu iba pomôže, to si môžete byť istý. Tak už viac neváhajte a vrhnite sa do toho.

Vyžeňte kilá z vášho tela

Ak niečo skutočne nemám rada, tak ľudí, ktorí plačú, že nemôžu schudnúť. Prečo sa na to stále sťažujú? Áno, tiež som patrila k nim. Bola som uhundraná, stále som bola vzťahovačná a snažila som sa dať všetkým najavo, že som pribrala. Dôležité však je, že som sa rozhodla konať. Ono to totižto nie je len tak, snažiť sa schudnúť. Musíte sa rozhodnúť, že schudnete. Inak to nepôjde. Inak budete stále pri tele a stále sa nebudete cítiť dobre.

zelenina

Ako som schudla:
Bola som typické dievča. Bola som naozaj veľmi štíhla a myslela som si, že taká budem až do konca svojho života. Stále som jedla, čo som chcela a vôbec som nerozmýšľala nad tým či by som mala alebo nemala jesť. Vôbec ma to netrápilo a zjedla som úplne všetko, na čo som mala chuť. Prečo by som sa aj mala obmedzovať? Chutilo mi, tak som sa rozhodla, že budem jesť. Zlom však prišiel. Možno nie tak skoro, akoby čakali niektorí ľudia, ale prišiel. A nastal vtedy, keď som porodila.

Keď som porodila, začali mi stresy. Moje dieťa bolo skutočne veľmi hyperaktívne a ja som nevedela, čo s ním mám robiť. Stále som behala a vydala som veľa energie.

břícho

Čo by niektorí ľudia určite považovali za plus. Ja som však nemala, kedy jesť. Jedla som až večer, vtedy, keď môj syn zaspal. Dovtedy som skutočne nemala ani trochu času. A to bola chyba. Večer som sa prejedla všetkého, čo mi počas dňa chýbalo a dostavila sa obrátená reakcia. Človek si nemôže udržať váhu, kým neje pravidelne. Z môjho „nočného vyžierania“ sa stal zvyk, až kým som neobjavila spalovac tukov. Tým mojím bola káva na chudnutie. Snažila som sa začať jesť viac pravidelne, no moje telo bolo navyknuté na to, že jem len večer. A práve to ma veľmi hnevalo a nevedela som sa toho zbaviť. Vďaka tomuto som úplne prestala a nemala som chuť na jedlo večer. A keďže som večer nejedla, moja váha sa dostala do normálu. Kíl mám síce stále viac ako predtým, ale aj tak som spokojná.

Pri zariaďovaní sa držte pri zemi

Čo sa týka nábytku, len máloktorí ľudia bývajú skeptickí. Každý si väčšinou myslí, že jeho vkus je ten najlepší a jediný, ktorý je skutočne správny. Z toho dôvodu potom vzniká naozaj veľmi veľké množstvo vecí, ktoré sú preplácané a až priam gýčové. Niet sa čomu čudovať, veď práve ľudia, ktorí si o sebe myslia, že vedia všetko najlepšie, nakoniec všetko pokazia. Sme si istí, že je naozaj ťažké, držať sa na uzde. Hlavne v prípade, keď sa sťahujete a kupujete si všetko úplne nové. V tých obchodoch vyzerá všetko tak hrozne lákavo, že by ste zrazu chceli aj rustikálnu vázu. Noačo, že vôbec nesedí k modernému štýlu vášho domu či bytu. Vy ju jednoducho chcete, pretože v tom katalógu vyzerala tak neuveriteľne.

tv stolek
 
Pribrzdite…
A vždy chodievajte nakupovať s človekom, ktorý zostane nohami pevne na zemi a bude vám vedieť poradiť. Určite máte vo svojom okolí niekoho, kto sa do dizajnu aspoň trochu vyzná a poradí vám, čo sa vám hodí a čo naopak bude vyzerať otrasne. Divili by ste sa, no aj taký stolík pod tv môže v rukách dobrého dizajnéra dostať úplne iný význam. Záleží však len na tom, koho so sebou budete mať. Najlepšie bude, ak máte v okolí známeho, ktorého skutočne baví zariaďovať byty a domy.

stěna pod tv
 
Už ste našli svoj štýl?
Je dôležité, aby ste v prvom rade vy vedeli, ako by mal váš domov vyzerať. Nemôžete mať spálňu rustikálnu, obývačku modernú a kuchyňu minimalistickú. Vyberte si jeden štýl a skúste sa ho držať. Potom sa snažte príliš neuletieť a nekupovať hlúposti, aj keď má k tomu sklony naozaj každý. Uvidíte, že keď budete premýšľať pred tým, než niečo zbrklo kúpite, bude váš domov pôsobiť čisto a naozaj perfektne upravene. Určite lepšie, ako keď v ňom máte množstvo vecí, ktoré v konečnom dôsledku ani nepotrebujete a nemajú nejaký hlbší význam. Porozmýšľajte o tom. Uvidíte, že budete spokojný. A čo je dôležitejšie, ako cítiť sa spokojne vo svojom domove?

Dokonalosť pre vašu ratolesť

Vlastný miestnosť a priestor sú pre váš malý poklad naozaj kľúčové. Nielen preto, že v nej bude tráviť väčšinu svojho času, ale už len z obyčajného princípu. Jeho kráľovstvo je niečo dôležité, niečo, čo bude váš nezbedník buď milovať, alebo nenávidieť. Preto je najlepšie, keď začnete zariadenie riešiť okamžite. Čím skôr, tým lepšie.
 
Je samozrejmosťou, že nebudete zariadenie riešiť hneď, ako sa narodí. Nemôžete predsa vedieť, aký bude mať vkus a čo sa mu bude páčiť. A nemôžete mu ani vnucovať veci, ktoré sa páčia vám.

Kráva a dítě s deštníkem
 
Tak to v živote jednoducho funguje. Či sa vám to páči, alebo nie, to, že má niekto rovnakú krv ako vy ešte neznamená, že sa mu budú páčiť rovnaké veci, ako sa páčia vám. Je to jednoduché. Musíte počkať, kým bude váš malý poklad dostatočne starý na to, aby mal vlastný názor. Aspoň na niektoré veci, ako je napríklad nábytok do detskej izby. Nechcete predsa, aby ste mu niečo za nemalé peniaze kúpili a v konečnom dôsledku zistili, že sa mu to vôbec nepáči. Nebudete predsa prerábať na niekoľko ráz.
 
Názor vášho drobca by mal byť pre vás veľmi dôležitý. Ukážete mu tým, že vám na ňom veľmi záleží a že sú pre vás dôležité nielen jeho názory, ale aj rozhodnutia.
 
V dnešnej dobe si naozaj môžete vybrať z obrovského množstva zariadení do ktorejkoľvek miestnosti vo vašom byte. Nikdy toho nebolo viac a človeku sa z toho priam zatočí hlava. No vždy si môžete nechať poradiť práve od vášho maličkého, ktorý má určite veľmi presnú predstavu o tom, ako by malo jeho kráľovstvo vyzerať. Nenechajte sa odradiť a podporte ho v jeho rozhodnutiach. Vyberte spoločne písací stolík, posteľ, skriňu a aj stoličku k písaciemu stolu. Môžete si byť istý, že to ocení.

Panáčci na hraní
 
Netvrdíme však, že by ste vašu ratolesť nemali pri rozhodovaní usmerniť. Je dôležité, aby rešpektoval vás a váš názor, presne takisto, ako vy rešpektujete jeho. Pamätajte na to, že vy ste rodič a on má poslúchať vás, nie vy jeho.

Všetko pre milovníkov farieb

Navyše už od malička sa bojíme tmy. Predstavujeme si rôzne príšery, ktoré sa tu môžu ukrývať a strašidlá. Veď aj rodičia nás v tom vždy utvrdzovali. Preto sa bojíme zaspať a nemôžeme sa dočkať rána, kedy zase vyjde slniečko a prebudí nás svojimi zlatými bozkami. Hneď máme lepšiu náladu a sme celkom pokojní.
Preto je tak dôležité správne vyberať aj osvetlenie do interiéru, ktoré oživia celý priestor a dodá mu novú tvár. Vždy záleží na jednotlivých miestnostiach.

elektroniky

V každej z nich totiž trávime inak svoj čas. V kuchyni potrebujeme vidieť na varenie a prípravu všetkých pokrmov, v obývačke trávime čas s rodinou, spálňa nám skôr slúži na spanie a v kúpeľni sa zase chceme skrášliť. Ako vidíte, každá izba teda potrebuje to správne svetlo. Tiež záleží na tom na akú svetovú stranu máme okná, podľa toho sa do nich dostane denné svetlo.

Tak práve pre vás sú tu rgb led pásky, ktoré sú veľmi sofistikovane riešené. V poslednej dobe sa tešia naozaj veľkej obľube. Vďaka nim si môžete dopriať ľubovoľnú farbu svietenia, alebo si nastaviť reguláciu jasu a prechod jednotlivých farieb. Možno si budete tak trochu pripadať ako na párty. Rgb led pás je vybavený jednotlivými segmentmi, ktoré môžete ovládať i vďaka diaľkovému ovládaču. Patrí k nemu trojica LED diód o farebnosti R – red, G – green a B – blue. Princíp je veľmi podobný ako pri televíznej obrazovke.

A kde sa dajú vlastne využiť?

Veľmi efektne pomocou nich vyriešite osvetlenie políc, podhľadov, skriniek, vitrín alebo barových pultov. Hodí sa ako pre domácnosti, tak aj pre nasvietenie jednotlivých produktov pri vašom podnikaní. Rad firiem im už prišlo na chuť a veľmi hojne tieto pásky využíva.

výloha

Dnešní výrobcovia sú schopní vytvoriť aj matice a zostavy o rôznych rozmeroch a simulovať tak nimi iné zobrazovacie médiá ako obrazovky či displeje. Toto využitie je veľmi zaujímavé hlavne v oblasti ceny a energetickej spotreby. Veď kto by dnes nechcel ušetriť na elektrine? Preto je toto svietenie ako stvorené pre všetkých.
Každý si tu príde na svoje a spokojnosť je zaručená.

V hlavnej úlohe zdobenie

Čoskoro tu bude jar a konečne dlhšie dni plné slniečka, ktoré nás budú lákať von. Už môžete pokojne vysadiť vitamín D, pretože si ho pôjdete nabrať pekne von na čerstvý vzduch. Už teraz po ranu a na večer je počuť spev vtákov, ktorí sa postupne vracajú domov a budú si tu chcieť nájsť partnera a zahniezdiť. Na medziach sa objavujú prvé snežienky a bledule a my vieme, že jednoducho jar je už za dverami. Neviem ako vy, ale ja túto dobu jednoducho milujem. Dni sú teplejšie a presýtené mnohými vôňami. Nepotrebujete ani parfum.

svatební nehty

Okrem výmeny šatníka by ste sa mali pozrieť aj na stav vašej pleti a nechtov, ktoré určite volajú po obnove. Rozhodne nezaškodí, keď si dáte tú prácu a doprajete si vitamínovou kôru pre celé vaše telo. Alebo si môžete zájsť do salónu a na profesionálne ošetrenie.

Pokiaľ máte bohužiaľ tú smolu a vaše ruky majú mnoho nedostatkov, môžete napríklad vyskúšať gelové nechty, vďaka ktorým dodáte celému svojmu zovňajšku ten správny šmrnc. Nemusíte sa ničoho báť, veď v salónoch sú veľmi profesionálny a splnia vám takmer každé želanie. Navyše je veľmi príjemné nechať sa hýčkať a akonáhle vyjdete budete si pripadať skutočne krásna.
Sú síce náhradou prírodných, ale ak sa vám vaše nechty lámu, štiepia alebo majú nepeknú farbu, prečo si nevytvoriť maliarsku paletu vhodnú obdivu?

Zo začiatku by som odporučila návštevu salónu a až odpozorujete celý proces, môžete si trúfnuť aj na domáce štúdio. V tom prípade je potrebné si zistiť, čo všetko si budete musieť zaobstarať pre ich aplikáciu.
Kozmetika proste vie zázraky a aj vy môžete mať perfektnú manikúru.

manikůra

Gelovky vyzerajú jednoducho prirodzene!

Vaše ruky majú pod nimi šancu dýchať a domáca modelácia nie je až tak zložitá. Niekedy sa hodí aj dobrý tip od vašej kamarátky, ktorá má už osvedčenú manikérku, ktorá to s gelovkami naozaj vie a vytvorí vám tak na rukách malý zázrak. Nemusíte sa tak báť ich praskania alebo nežiaducich mykóz. Navyše gél nezapácha, takže nebudete musieť vôbec vetrať. Najpríjemnejší je výber tvaru, farby a ozdôb.

Doprajte si ten luxus mať naozaj výstavné ruky!

Čo čakať od prvého dňa na doske?

Ak patríte medzi tých, ktorí s týmto športom len začínajú, potom nečakajte hneď zázraky, ale hlavne tvrdú drinu.

lyžař

Krv, pot, slzy – rozhodne si nerobíme žarty. Najčastejšie totiž budete ležať so zdvihnutými nohami pevne zviazanými vo viazaní a ťažko sa dvíhať. Na konci dňa vás budú od vstávania – vzpierania tela rukami smerom nahor – bolieť svaly na rukách, predovšetkým v zápästí a predlaktí. Potrebujete sa zoznámiť so snowboardom, zásadami bezpečnej jazdy, chôdzou, obratmi, ale najmä s pádovú technikou, ktorú bude potrebovať aj ako ostrieľaný jazdec. Naučíte sa aj rad zaujímavých cvikov, ako je napríklad kolobežka, zosúvanie alebo smýkavý oblúk.
o   Čo si vziať na seba na prvej lekcii?

Oblečenie zakúpite v špecializovaných obchodoch. K tomu vám pomôže klasický snowboard shop. Nohavice by som odporučila skôr voľnejšie, budete veľa padať, tak nech je to pohodlné. Tiež je dôležité, aby boli vode odolné a majte tiež dobré rukavice + jedny náhradné.

Mali by ste sa tiež dostatočne chrániť. Začneme odhora. V prvom rade je tu helma, ďalej odporúčame chrániče chrbtice, kolien a zápästia. Hodia sa aj polstrované kraťasy. Výučba tak pre vás bude komfortná a hlavne bezpečná.

o   Aký dlhý mám mať snowboard?

Tu nečakajte žiadne triky. Vychádzate vždy zo svojej výšky, takže by vám mal siahať ideálne k brade. Ďalším kritériom je vaša váha. Každá doska je pre inú vekovú kategóriu – napr. 60-75 kg, do ktorej by ste sa mali zmestiť. Ak ste na jej spodnej hranici, doska pre vás môže byť príliš tvrdá (budete horšie točiť) a naopak, ak ste na jej hornej hranici, doska môže byť príliš mäkká (pretáčavá).

snowboard

o   A čo topánky a viazanie?

To je vlastne to najdôležitejšie z celej výbavy. Topánky si musíte vyskúšať, najlepšie s ponožkami, s ktorými budete jazdiť.Platí všeobecné pravidlo, že veľkosť je o číslo menšia ako u vašej konfekčnej obuvi. Mali by vám byť optimálne tesné, topánka sa vám totiž ešte roztiahne používaním. Až teraz príde na rad viazanie.

A teraz už vám nič nebráni vyraziť von na svah a naučiť sa jazdiť na doske.