Meniť matrace až po výmene niekoľkých generácií majiteľov alebo až keď sú úplne nepoužiteľné, je síce ekonomické, ale nie veľmi rozumné riešenie. Každý jeden užívateľ matraca na ňom nechá svoju vlastnú stopu – či už vo forme preliačenin alebo aj vo forme vlastného biologického materiálu. Teraz nechcem nikoho obviniť z nedodržiavania hygieny. Ale musíte uznať, že približne 6 a viac hodín strávených v posteli, musí matrac do istej miery poznačiť. A samozrejme aj roztoče sa na ňom rady usídľujú. Matrac teda nie je záležitosť na jedno použitie, ale ani na 10 – ročné.

Matrac

Ak ste sa v tomto opise našli a hovoríme práve o vašej situácii, asi je najvyšší čas navštíviť najbližší obchod s nábytkom alebo špecializovaný s matracmi. Vybrať si možno nebude ľahké, veď tých ponúk je dnes už neúrekom. Personál v obchode vám určite rád pomôže. Stačí zadať vaše preferencie pri spaní. Jedny z najobľúbenejších a najčastejšie predávaných matracov, sú penové matrace. Sú cenovo dostupné, ale vyrábajú sa aj v zložitejšom prevedení a tie budú samozrejme o trochu drahšie.

Postel

Penové matrace sa skladajú z polyuretánovej peny, označovanej aj ako PUR pena. Tie najlacnejšie penové matrace pozostávajú len z jedného kusa peny, bez špeciálnych prímesí. Tie zložitejšie sú vyhotovované napríklad z pamäťovej, protialergickej peny alebo pozostávajú z viacerých zón. Pamäťová pena, či matrac so zónami je veľmi dobrá vec, v prípade, že hľadáte penové matrace s ortopedickými vlastnosťami. Pena sa prispôsobí vášmu telu a nič vás netlačí, napríklad v polohe na boku. Napriek tomu, ak skutočne trpíte ortopedickými problémami, siahnuť by ste mali skôr po pružinových matracoch. Penové matrace, najmä tie menej kvalitné, časom strácajú tvar. Nedokážu tiež poskytnúť takú pevnú oporu, ako pružiny. Preležaniny na matraci sa tak stávajú častejším javom a musíte potom skôr kupovať nový.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup