Na aute treba neustále niečo opravovať. Z tohto dôvodu je potrebné mať dobrého automechanika a servis. Pokiaľ nenavštevujete jedu stálu firmu, teda ešte stále hľadáte „toho pravého“, dajte si pozor na takzvaných „meničov“.

autoservis
 
Pod slovom „menič“, rozumieme automechanika, ktorý veci neopraví, ale vymení.Asi si hovoríte, že je to hlúposť, v skutočnosti ale ani tak nie. Mnoho automechanikov, namiesto toho, aby pokazené veci na vašom aute opravili, radšej objednajú nové súčiastky, staré odmontujú, nové namontujú, započítajú si pekné peniaze za svoju prácu a vaše auto je hotové. Je vám snáď jasné, že mnohé súčiastky na aute sa dajú opraviť, teda nepotrebujete nové. To ale musí automechanik vedieť a taktiež chcieť. Ak sa teda stretnete so situáciou, že vám nepôjdu stierače a v servise budú za túto službu chcieť päťdesiat, alebo viac eur, vedzte že niečo nie je v poriadku. Ak hovoríme napríklad o stieračoch, tak väčšinou ide o drobnú mechanickú poruchu, ktorá sa dá vyriešiť niekoľkými otočeniami skrutkovačom. Navyše kúpiť nové stierače a namontovať ich na svoje auto, zvládnete aj sami, takže nemusíte automechanikovi zbytočne platiť ešte aj za ich výmenu.

auto
 
Samozrejme že každý je dobrý v niečom inom. Môže sa vám stať, že v jednom servisu budú vedieť opravovať niečo a v druhom niečo iné.To ešte neznamená, že ide o zlé podniky. Z tohto dôvodu nie je na škodu mať viacero stálych autoservisov. Podľa konkrétnej poruchy budete vedieť, kam presne zavítať. Na druhej strane je dobré, ak si nájdete dve, či tri dielne, do ktorých budete so svojim autom chodiť pravidelne. Stáli zákazníci majú zľavy a iné výhody, ako napríklad prednostné vybavenie. Verte, že hľadanie „toho pravého“, nemusí byť jednoduché. Opravy na aute, však nepatria k zanedbateľným položkám, takže hľadať, sa v tomto prípade naozaj oplatí.