Je leto a teploty na teplomeroch začínajú pomaly ale isto stúpať nahor. Je dôležité myslieť na pitný režim u detí, lebo sa môže stať, že sa dehydrujú. Ak vaše dieťatko je naučené piť čistú vodu, to je len a len dobre. Pretože pitná voda z vodovodu by mala byť základom stravovania ako aj pre veľké tak aj pre malé deti, nehovoriac o dospelých.
Viem sama povedať, že zvyknúť si na to, aby som denne vypila tri litre vody je dosť ťažké, ale je to iba o zvyku. Vy dospelí myslite na to, že do vášho pitného režimu sa neráta vaša káva, či pivko na terase. Základ je spomínaná voda a v tomto období aj nesladené čaje či limonády. Ale vráťme sa k deťom.

limonáda.jpg

Nuďte ich piť stále, aj keď vy nie sú smädné. Doslova ich treba naháňať a dávať im vkuse piť v týchto letných dňoch obzvlášť. Nie len že ich to osvieži, ale aj budete vedieť koľko naozaj vypili. Vyhýbajte sa sladeným vodám a džúsom, radšej si ochuťte čistú vodu kvapkou sirupu, najlepšie domáceho. Deti môžete zaujať aj rôznymi šťavami, ktoré si spravíte sami doma. V trende sú rôzne limonády, fantázii sa medze nekladú. Dajte do pohára s vodou kúsok dyne alebo jahody a deti budú nadšené. Dobrý nápad je aj použiť rôzne bylinky ako je mäta, alebo medovka. Bez obáv použite napríklad aj uhorku.

jahodová limonáda.jpg

Deti vám isto budú vravieť, že nie sú smädne, no aj tak by mali pravidelne piť. Pri rôznych aktivitách vonku , pri športe no  aj pri vode, alebo pri obede dbajte na to, aby mali fľašu s vodou či pohár furt po ruke a na očiach. Ak aj kojíte, mliečko deťom nestačí a treba im dopriať aj zmenu.
Nie je dobre v letných horúcich dňoch ponúkať svojím ratolestiam ľadové nápoje, aby to nezapríčinilo za pár dni bolesť hrdla. Nezabúdajte deti aj pravidelne otužovať, ak ste doma a v byte je sparno, doprajte dieťaťu kúpeľ aj cez deň vo vlažnej vode. Bazén môžete dať aj na balkón a máte postarané o zábavu.  Len pozor! Nikdy nenechávajte malé deti vo vode bez dozoru, aj keď je v bazéniku desať centimetrov vody.