Vytvorte jasný, svieži pocit
Mrazivé odtiene svetlomodrej sú ideálne pre kombináciu s chladnými sivými odtieňmi. Chladné, ľahké šedé odtiene sú ideálne pre malú, ale slnečnú miestnosť, kde svetlo môže spôsobiť, že hlbšie farby sú príliš intenzívne a zároveň zvyšujú pocit priestoru. Inšpirujte sa severskými krajinami a používajte teplé, stredne šedé farby na stenách v jedálni ako alternatívu k bielej farbe. Pridajte prírodné rustikálne prvky, ako sú drevené svietniky a odporúčame výber ručne vyrobeného riadu.

obývací pokoj

Choďte do tmavšieho odtieňa šedej
Šedá je perfektnou kulisou pre galériu chladných a nepredvídateľných umeleckých diel. Ak chcete tento vzhľad znovu vytvoriť, vyplňte prázdny priestor na stene usporiadaním umeleckých diel. Vytvorte trojuholníkový displej, ktorý ohraničuje spodný rad hornou líniou nábytku. Šedá schéma funguje mimoriadne dobre s jasnou a potešujúcou farbou. Žltá farba je v tejto kombinácii naša obľúbená!

Spojte šedú s drevenými prvkami
V posledných rokoch sme videli oživenie šedej v interiéroch, ale tentoraz je to v kombinácii s tónmi z dreva, ktoré okamžite pridávajú teplo interiéru. Šedá vytvára pokoj a uvoľnený pocit domova a je novou alternatívou ku klasickej neutrálnej palete a pôsobí ako skvelé pozadie na zavedenie iných farieb.

Zvážte umiestnenie farby
Šedá má veľa rôznych podtónov v závislosti od odtieňa. Izby, ktoré sú orientované na juh, sú plné svetla počas celého dňa a pôsobia teplejšie. Ak chcete maximalizovať priestor, ktorý máte, šedé farby s náznakmi modrej sú skvelým spôsobom, ako ešte viac zdôrazniť miestnosť, pretože kontrastujú s prirodzeným teplým tónom. Severne orientované izby majú počas celého zvyšku dňa miernejšie, chladnejšie svetlo a ako také by mohli využívať teplejší tón. Premýšľajte o umiestnení šedej vo vašej miestnosti ešte predtým, ako sa dostanete k maľovaniu, pretože celkový vzhľad jednej farby bude úplne iný v dvoch miestnostiach protiľahlých strán.

gauč

Škandinávsky nábytok
Rozhodnite sa pre správny nábytok a doplnky vzhľadom k sivej farbe. Šedá spojený s drevom vytvára prirodzene škandinávsky pocit, takže vyberte kúsky, ktoré dokončia severský vzhľad. Vyberajte jednoduché, čisté línie v kombinácii dvoch kontrastných tónov pre elegantný a neobvyklý vzhľad.