Hlavné colné obmedzenia pre Etiópiu sa týkajú dovozu a vývozu zahraničných a národných mien. Dovoz a vývoz nie viac ako 10 ETB je povolený (v skutočnosti len ako bankovka alebo mince na darčeky). Hotovosť v cudzej mene sa môže dovážať v akomkoľvek množstve, ale musí byť deklarovaná pri vchode. Tiež povinné vyhlásenie subjektu šperky zo zlata a platiny. Zakázal dovozu zbraní, drog, pornografie. Slonovina, rohy a kožky divých zvierat, ako aj zlato, diamanty a kávové zrná bez dokumentov potvrdzujúcich zákonnosť ich nákupu nemožno vyviezť z Etiópie. 5 veci čo by ste mali vedieť:

strom

  1. Lalibela je starobylé hlavné mesto Etiópie, pozoruhodné predovšetkým dvanástimi kostolmi 12. storočia, vytesanými z hornín, ktoré ešte dnes existujú.
  2. A vo všeobecnosti ceny za ubytovanie v krajine sa ťažko nazývajú vysoko: jediná miestnosť v decentnom hoteli bude stáť 50-70 ETB , dvojitá – 80-100 ETB . Môžete sa však ubytovať v hoteloch s medzinárodnými reťazcami „pre bohatých cudzincov“, rovnako ako v lacnejších ale krásne zdobených súkromných penziónoch. Najlepšie hotely v Addis Abbeba sú Hilton, Sheraton a Gion, s európskym zoznamom služieb a vynikajúcim servisom. V hoteloch, ktoré sa nachádzajú mimo hlavného mesta, sa odporúča výrazne vyjednávať: cena miestnych a cudzincov sa niekedy líši.
  3. Peňažnou jednotkou krajiny je etiópsky birr (ETB) v 1 byte 100 centov.  (1 USD = 28,11 ETB, 1 EUR = 31,82 ETB).

skupina

  1. Národnou menou je etiópsky birr. Môžete si vymeniť doláre alebo euro za miestne peniaze v bankách a na recepcii hotelov, v súkromných obchodoch a na uliciach, ale posledné dve možnosti sa vzťahujú len na malé sumy v prípade naliehavej potreby.
  2. Vo všeobecnosti je Etiópia pre turistov bezpečnou krajinou. Vo veľkých mestách a na obľúbených turistických cestách prakticky nie ste v nebezpečenstve. Odporúča sa použiť fľaškovú vodu a v kaviarni objednať predchladené nápoje bez kociek ľadu.