Vintage štýl je dnes veľmi obľúbený. Ľudia tak nejako celkovo začínajú opäť inklinovať k starým veciam, čo sa prejavuje aj na bytovom dizajne. Tento štýl je presne o tom, že využíva staré prvky. Ak sa zapáčil aj vám, no nechcete vyhadzovať moderný nábytok alebo prerábať časti bytu, ktoré do oňho nezapadajú, nerobte si s tým veľkú hlavu. Vintage štýl toho znesie veľa. Pozrite sa na tri moderné prvky, ktoré sa k nemu hodia ako uliate, dokonca ho dokážu nesmierne oživiť.

Starý písací stroj za sklom, z ktorého vylietavajú papiere

  1. Sklenené dvere

Sklenené dvere lmmont.sk určite nemôžeme označiť za starú dobrú klasiku. Tento moderný prvok sa do našich domácností začal pomaličky dostávať takých päť rokov dozadu. Dnes ide o úplne normálne zariadenie bytov a domov. Mnohí ľudia bojujú presne s tým, že pred nejakým časom svoje staré dvere vymenili za tie sklenené, no teraz chcú svoj domov prerobiť. Nemajte strach. Sklenené dvere sa hodia naozaj do všetkých bytových štýlov, k všetkým materiálom a aj farbám. Preto ich nechajte presne tam, kde sú.

  1. Plastové okná

K všetkým štýlom, ktoré pripomínajú históriu, sa vo všeobecnosti hodia okná s drevenými rámami. Ľudia, ktorí len pred nedávnom vymenili svoje staré okná za nové, teda plastové, neraz siahnu po fólii imitujúcej drevo. Toto naozaj nerobte. Z okien radšej odstráňte záclony a závesy a nechajte ich na očiach. Plastové rámy vždy vyniknú lepšie, ak ich priznáte. Každým pokusom o ich zamaskovanie všetko iba pokazíte.

Lampa vyrobená zo starej kamery vedľa koženého gauča a steny s modrým obkladom

  1. Kovový nábytok

Moderný nábytok je neraz vyrábaný z kovu. Lepšie povedané, kov je jeho dominantou. Podobne ako pri plastových oknách, sa takéto kúsky snažte skôr zvýrazniť. Nezakrývajte ich dečkami a inými hlúposťami. Kov a staré veci vytvoria pekný kontrast, ktorý vôbec nevyzerá zle. Kov ako materiál je vo všeobecnosti veľmi dobre kombinovateľný. Preto ho určite neskrývajte. Snažte sa dodržať iba jednu drobnosť, a to, že nábytok vyrobený z kovu by nemal stáť v miestnosti osamote. Dva či tri podobné kúsky vyniknú lepšie.