Pri ktorých slovách zahreje pri srdci vás? je to skôr „more“ alebo skôr „hory“? Pre niekoho je letná dovolenka na horách úplným nonsensom. Iný zas majú podobné pocity pri predstave letnej dovolenky pri mori. No a do tretice tu máme rodiny či páry, ktoré sa ani za svet nevedia dohodnúť. Každý má rád totiž niečo iné. Ak patríte do tejto tretej skupiny, máme pre Vás jeden tip, ktorý uspokojí všetkých. Najbližšie si naplánujte dovolenku v Turecku !

Žena s dvoma malými deťmi stojí na skale a pozoruje more.jpg

Prečo práve Turecko? Je to veľmi prosté. Nachádzajú sa tu totiž nádherné pláže a teplé more, no i monumentálne pohoria. Polovicu dňa teda môžete stráviť slnením pri mori a tú druhú na turistike po kopcoch. Jednoducho ideálny kompromis.

Pre morských vlkov
Turecko ponúka dokonalú dovolenku pre všetkým milovníkov mora a pláží. Nájdete tu dlhočizné piesočnaté pláže a pre tých, ktorí uprednostňujú skôr štrk, sa tu taktiež niečo nájde. Môžete si taktiež vybrať medzi miestami, kde si budete oddych užívať s množstvom ostatných dovolenkujúcich, ale taktiež také, kde budete len vy, slnko, piesok a more.
Turecko sa nachádza v stredozemí a presne také je tu aj počasie. Čo to znamená? No iba toľko, že táto krajina patrí k najslnečnejším miestam na zemi. Tak napríklad v meste Belek, slnko svieti v priemere až tristo dní v roku. Teploty sa tu v lete pohybujú okolo tridsiatich stupňov Celzia a vyššie. Jednoducho dokonalá destinácia na letné slnenie a kúpanie vo vodách mora.

Morský záliv obklopený pohoriami a zeleňou.jpg

Ak vám nie je more po chuti
Turecko je na druhej strane známe svojou nádhernou a na mnohých miestach takmer nedotknutou prírodou. Môžete absolvovať turistiku alebo sa na svoje dobrodružstvo vydať na bicykli či pokojne i zapožičanou loďou. Turecko je doslova pretkané jaskyňami, takže ak by vám nevyhovovala chôdza pod horúcim slnkom, môžete sa ukryť, a to doslova a do písmena, v útrobách zeme.