Existuje množstvo inšpirácií, ktoré vám umožňujú vytvárať úžasné miestnosti. Myšlienka prerobiť miestnosť raz za 2-4 roky nie je pre väčšinu z vás možná. Či už pre nedostatok peňažných prostriedkov na vytvorenie takto dokonalých miestností alebo nedostatok času. Pomocou našich rád vytvorte miestnosť, ktorá bude s deťmi rásť od základnej školy až po vysokú.

dům

1. Vyberte vhodnú farbu
Ak chcete vytvoriť priestor, ktorý s dieťaťom rastie, dajte mu rozmer, ktorý „nevyjde“ z módy. Začnite pomocou elegantnej farebnej schémy, ktorá obsahuje najmä neutrálne farby. Držte sa dvoch alebo troch odtieňov a neprežeňte to s jasnými farbami. Zatiaľ čo väčšina rodičov môže cítiť, že to robí miestnosť nudnou, vy sa skúste radšej pohrať s modernými tapetami takých odtieňov, ktoré vám vytvoria pekný kontrast s bledšími stenami.

ložnice

2. Trendové dekorácie
Nepreplňte izbu s detskými dekoráciami, ako lampami, posteľou, obrázkami, detskými poličkami a podobne. Radšej nakúpte jemné dekorácie, ktoré sa budú dať po pár rokoch jednoducho odstrániť a zase dekorácie, ktoré budú využívané denne nakúpte tak, aby vyrastali s deťmi. Samozrejme, že by chlapec chcel spať v rozkladacej posteli v tvare kabrioletu a dievčatko zase v hrade pre princeznú. Časom ich to omrzí a dokonca sa im to bude zdať nudné či trápne. Prineste do detskej izby dekorácie, ktoré vytvoria kompromis medzi vami a dieťaťom.

3. Hračky, textil a doplnky
V prípade detskej spálne tvoria doplnky dôležitú úlohu. Tiež vám ponúkajú obnoviť izbu a pretvoriť ju do niečoho nového bez narušenia základov. Napríklad superhrdinovské postelné prádlo alebo vankúše s rozprávkovými motívmi vám pomôžu urobiť kompromis s modernou ale stále detskou izbou. Podobnou ľahko vymeniteľnou dekoráciou môžu byť hračky, tapety, plagáty a iné veci, ktoré pomáhajú transformovať atmosféru miestnosti okamžite a bez veľkého zmätku.

4. Geometrické a zvieracie vzory
Trend používania geometrických vzorov, elegantných pruhov a živočíšnych potlačí má zmysel, pretože tieto vzory dávajú miestnosti hravý vzhľad a zároveň predstavujú dospelú miestnosť. Vzory vetvičiek, tapety zložitých vzorov sú súčasťou dospelého ako aj detského sveta.

lustr

5. Prehodnoťte úložné priestory
Odkladacie košíky z prútov, nástenné regály a iné úložné boxy slúžia deťom na odkladanie množstva hračiek a v dospelosti na ukladanie oblečenia či kníh. Môžete porozmýšľať napríklad nad čalúnenou stoličkou s ukladacím priestorom, či skriňou s presúvacími poličkami. Zamyslite sa nad nábytkom, ktorý sa dá použit aj v detstve aj v dospelosti. Nazrite do neobmedzených možností internetu a inšpirujte sa každý deň, skúste to napríklad s radami na a pomocou typov a trikov vytvorte nadčasovú detskú izbu.