Poznáte to, ste unavení, z toho ste nervózni a z nervozity ste zase unavení. V nasledujúcich krokoch si zhrnieme, ako z toho von!

stres
 

1.      Plánujte

Ak máte chaos vo svojich povinnostiach a ani netušíte, kam sa všetok Váš voľný čas podel, riešenie je jednoduché. Skúste si zariadiť malý diár, kalendár, zošit alebo čokoľvek, kde si môžete zapisovať svoje plány. Takto prehľadne uvidíte všetky schôdzky ale aj čas len pre seba!
 

2.      Nepanikárte

Kričí na Vás šéf? Partnerovi sa niečo nepáči? Deti plačú? Nepanikárte! Nikto nie je dokonalý a každý má občas právo pochybiť. Vykašlite sa na perfekcionizmus. Neodovzdali ste papiere do práce? Odovzdáte ich neskôr. Nestihli ste navariť obed? Partner má tiež ruky. Od hladu neumrie. Chce to hlavne chladnú hlavu a brať to s nadhľadom. Usmejte sa na svoje problémy a riešte si ich po svojom.
 

3.      Relaxujte

Vyložte si nohy, doprajte si manikúru, pedikúru alebo kaderníčku. Uvarte si čaj a pustite si obľúbený film. Spravte si chvíľku pre seba. Telo sa zregeneruje a odbúrate stres. Bez stresu budete šťastnejší a omnoho výkonnejší. Šéfovi padne sánka a obed bude chutiť lepšie. Úsmev sa stane Vaším najlepším priateľom a život opäť stojí za to!

svoboda
 

4.      Dbajte na dostatok spánku

Doprajte si aspoň 7 hodín kvalitného spánku denne. V snoch sa nestresujete, neriešite banality a nebolí Vás hlava zo všetkých tých povinností doma a v práci. Je to ako taká dovolenka pre myseľ. Aj zlé sny sú na niečo dobré. V spánku spracúvate podnety, ktoré ste zažili počas dňa a mozog má tú úžasnú schopnosť vygenerovať počas snenia vhodné riešenie na niektoré problémy. Veď ako sa hovorí: Ráno múdrejšia večera!
 

5.      Pozor na zlých ľudí

Každý máme v živote ľudí, ktorí nám nikdy v ničom nepomohli, ba nám dokonca kazia náladu. Vykašlite sa na nich! Nestoja za Vašu pozornosť a zbytočne sa budete na ich správaním rozčuľovať. Vždy je lepšie mať okolo seba ľudí, ktorí za to stoja aj keď ich je menej.