Tri banky uviedli, že budú bojovať proti obvineniam. ANZ uviedla, že tiež obhajuje obvinenia voči zamestnancovi. Austrálsky finančný sektor je centrom národného vyšetrovania zneužitia.
Očakáva sa, že niekoľko „iných osôb“ bude účtovať prokurátori, uviedla austrálska komisia pre hospodársku súťaž a spotrebiteľov (ACCC).
„Poplatky budú zahŕňať údajné kartelové dohody týkajúce sa obchodovania s akciami ANZ na základe inštitucionálneho umiestnenia akcií ANZ v auguste 2015“, uviedol vo vyhlásení predseda Rod Sims. „Bude sa tvrdiť, že ANZ a jednotlivci boli vedome znepokojení niektorým alebo všetkým správaním.“ Spotrebiteľský dozorný úradník povedal, že v tejto fáze neposkytne ďalšie podrobnosti.

dolar

Čo je známe o obvineniach?
ANZ, jedna z tzv. „Veľkých štyroch“ bánk v Austrálii, uviedla, že poplatky súvisia s umiestnením 80,8 miliónov akcií.
Táto transakcia bola podpísaná globálnymi gigantmi Deutsche Bank, Citigroup a JP Morgan ako súčasť ponuky spoločnosti ANZ na získanie kapitálu na splnenie regulačných požiadaviek.
ANZ uviedla, že regulačné orgány teraz skúmajú, či by sa malo uviesť, že 25,5 miliónov akcií umiestnených na trhu bolo prevzatých „spoločnými vedúcimi manažérmi“.
Táto suma predstavovala 0,91% z celkových emisií v čase vydania.
ACCC tvrdí, že správanie kartelu sa deje, keď podniky konajú spoločne, aby zvýšili zisk, a nie súťažili proti sebe.

kreditní karta

Čo na to banky?
ANZ uviedla, že verí, že banka a jej skupinový pokladník Rick Moscati konali zákonne a dodal, že bude spolupracovať s úradmi.
Citigroup a Deutsche Bank tiež prisľúbili, že „dôrazne obhajujú“ obhajobu.
Tvrdenia boli „vysoko technické“ a zahŕňali „oblasť aktivít na finančných trhoch, ktorá nebola posudzovaná žiadnym austrálskym súdom“ alebo regulačnými orgánmi, uviedla vo vyhlásení Citigroup
Austrálsky sektor bankových a finančných služieb sa za posledné desaťročie prepadol sériou škandálov.
Vyšetrovanie kráľovskej komisie, ktoré začalo vo februári, počulo dôkazy o nepríjemnom priemyselnom zneužití. Táto suma predstavovala 0,91% z celkových emisií v čase vydania.