To ako sa cítime prenášame vo vysokej miere do výsledného obrazu nášho života. Nie sú to len ohrané frázy, rozpráva sa o tom toľko najmä preto, že to tak skutočne je. Celé vaše šťastie máte len vo svojich rukách.

běh

CVIČENIE
Nemusíte chodiť pravidelne do posilňovne, ale ste boli zdraví a vaše telo sa podobalo vášmu ideálu. Stačí len pár brušákov alebo drepov denne, čo nie je časovo, ani fyzicky náročné. Cvičte pravidelne, vaše telo si zvykne na určitú hodinu a potom vám to pôjde jednoduchšie. Ak vás nebaví tento druh cvičenia, zaobstarajte si kvalitné tenisky, vezmite slúchadlá, fľašu čistej vody a môžete chodiť behať alebo bicyklovať. Pamätajte, že každý pohyb je dobrý!

PRAVIDELNOSŤ
Najlepšie čo môžete pre svoje zdravie spraviť, je zariadiť si určitý režim a držať sa ho. Neponocujte dlho do noci, ani nevstávajte príliš skoro. Doprajte si aspoň 7-8 hodín pravidelného spánku, pretože všetku energiu ktorú počas dňa vyčeráte, treba vždy dobíjať. Taktiež to platí so stravovaním, nejedzte príliš veľa a naraz. Keď budete jesť v malých množstvách a častejšie, odvďačí sa vám nie len vaše zdravie, ale aj figúra!

myšenka

VZDELÁVANIE
Reč nie je o drvení sa o štúrovcoch, ale o tom, že svoj voľný čas môžete využiť aj vo svoj prospech tak, aby sa vám to neskôr odvďačilo. Všeobecný prehľad je veľmi dôležitý a vo svete je predsa toľko obdivuhodných a zaujímavých vecí, ktoré môžete vedieť, stačí chcieť. Teda namiesto večerného filmu si pozrite zaujímavý dokumentárny film alebo prečítajte dobrú knižku. Dozviete sa dôležité a užitočné informácie, napríklad čítanie kníh je pre mozog niečo také, ako cvičenie pre telo.

čas

VYJDITE Z OBČAS Z RUTINY
Pravidelnosť a harmonogram je pre zdravý životný štýl veľmi dôležitý. Aj napriek tomu sa môže zdať (a aj že veru je) každodenne sa opakujúci život v rutine tiež unavujúci a berúci nám radosť z maličkostí. Preto nezabúdajte ísť s priateľmi von, do kina, reštaurácie, do parku na prechádzku alebo divadla. Spoločenský život je veľmi dôležitý a keď ho nezažívame dostatok, môžeme začať trpieť úzkosťami alebo depresiami. Preto nezostávajte dlhý čas sami a žite svoj život naplno.