Peňazí nieje nikdy dosť. Kto ich má ten tvrdí že si za ne šťastie nekúpite. No je lepšie plakať v audi A8 ako na bicykli. O tom čo robia úspešný a čo ich robí úspešným sa už popísalo mnoho. Ale len málokde sa dočítate kam tie peniaze vlastne títo úspešný ľudia investujú.
 
 euro

Ak máte to šťastie že ste zdedili po starých rodičoch dom či byt. Máte z polovice vyhraté. Takto nadobudnutá nehnuteľnosť sa môže na prvý pohľad zdať ako finančná záťaž, pretože je veľmi pravdepodobné že vaši starý rodičia už nejaký rok nič poriadne neopravovali. Veď v ich veku aj načo. Nemusíte zúfať pretože aj keď bude potrebná pôžička na opravu, ak dáte rozumnú ponuku na prenájom ešte budete aj v pluse. A takto získate pár eur do rozpočtu naviac.
 
 
Ďalšou možnosťou ako prísť ku peniazom býva životné poistenie spojene s sporením. V takom prípade nastáva situácia že roky šporíte a výsledná suma sotva pokryje infláciu. Ale na druhej strane aspoň majú vaše deti čo to na začiatok do života a je len na vás ako ich vychováte aby s peniazmi naložili. V konečnom dôsledku vlastne iba dávate peniaze od seba, ale mnoho ľudí si to pletie s investovaním.
 
 Ak nemáte ekonomické vzdelanie. Rozhodne sa nepúšťajte do ničoho kde môžete prísť o peniaze. Neinvestujte sám do podielových fondov, akcií a podobne. Len zbytočne prídete o peniaze.
V tomto prípade nemá ani zmysel písať niečo naviac. Jednoducho nie.
 
 zisky

Investovanie je dlhodobý proces ktorý vám prvé roky s najväčšou pravdepodobnosťou vytvorí iba výdavky. Či už vo forme pravidelnej investície ktorú budete musieť pravidelne platiť. A je jedno či pôjde o nákup akcií alebo podielových fondov, nákup kryptomeny a podobne. Musíte pochopiť že aj samotná spoločnosť alebo poradca ktorému zveríte svoje financie má svoje výdavky a tiež nepracuje zadarmo. Preto sa tu v každom prípade bavíme o časovom rámci aspoň 5 rokov. Pričom váš zisk je priamo úmerný riziku do ktorého ste ochotný ísť.