Predajca tiež zavádza nebielené papierové dávkovacie vrecká na recept.
 
Predpisy zostavené v jej centrálnej lekárni však budú stále zasielané v plastových obaloch, čo je prax, ktorá bola kritizovaná zákazníkmi .
 
Topánky hovoria, že tieto tašky musia byť trvanlivé a plast je recyklovateľný.
 
Nové papierové tašky budú spočiatku k dispozícii v 53 z 2 485 obchodov, pričom všetky predajne používajú papier do začiatku roka 2020 a sú určené pre zákazníkov, ktorí si neprinesú vlastnú tašku.obchod.jpg
 
Tašky budú stáť 5p, 7p a 10p – súčasné plastové sa dodávajú v dvoch veľkostiach 5p a 10p – a ako je to v súčasnosti, zisky z tašiek pôjdu do Children in Need.
 
Papierové tašky v Anglicku nepodliehajú poplatku za prepravnú tašku, ale budú v Škótsku, Walese a Severnom Írsku.
 
Boots UK sa minulý rok prihlásil k britskému Paktu o plastoch a povedal, že v tom čase bol "zaviazaný k znižovaniu množstva plastov na jedno použitie".
 
Uviedla, že hľadala spôsoby, ako zmeniť svoje používanie plastov pred príbehmi z minulého mesiaca o používaní plastov v centrálnej lekárni, ktorá dokáže obsluhovať služby, ako napríklad opakované recepty.
 
„Lepšie pre životné prostredie“
Pre tieto centrálne zariadenia sa zameriava na alternatívne obaly, ako je napríklad použitie zemiakového škrobu alebo papierovej alternatívy, ale medzitým sa centralizovaná lekáreň presunie na minimálne 60% recyklovateľného plastu od júla.
 
Diskutuje sa o vplyve nahradenia plastu papierom. Zatiaľ čo papierové vrecia vyžadujú na život menej než opätovné použitie ako vrecia na život, aby boli ekologickejšie ako jednorazové plastové vrecká, sú menej odolné ako iné typy vriec.pytle.jpg
 
Vedúci kampane Greenpeace pre oceány Louise Edgeová povedala: „Ak by naše oceány mali lekára, čo by si objednali, je drastické zníženie množstva plastov na jedno použitie v obehu. plastových tašiek.
 
„Ale maloobchodníci musia byť opatrní, pretože výmenou plastov za papier neskončia presunutím problému z našich oceánov do našich lesov. svojich zákazníkov, aby si priniesli vlastné vrecia na opakované použitie a skutočne sa vysporiadali s kultúrou, ktorá poškodzuje náš životný svet. “