Túto tému začneme zľahka. Síce ide o pomerne vážny ekonomický a zároveň sociálny problém, opíšeme si ho veľmi jednoducho.
Porovnajme si tri obdobia. 90-te roky, obdobie okolo roku 2005 a súčasnosť, čo je rok 2020. Hádam každý mi dá za pravdu, že hodnota peňazí sa len za tieto obdobia brutálne zmenila. A napíšem to ešte jednoduchšie.
V roku 2008 som bol ešte mladší a keď som chcel ísť na zábavu, mal som so sebou 100 Slovenských korún. A verte, že mi to naozaj stačilo. Zároveň mi však prosím povedzte, ako a kam by som sa dnes mohol ísť zabaviť s troma eurami a pár centami?!

placka na krabičce

Pochopiteľne, sme už starší a máme iné problémy, než riešiť nejaké https://www.linguee.com/czech-english/translation/pokud%2Bm%25C3%25A1te%2Bn%25C4%259Bjak%25C3%25A9%2Bot%25C3%25A1zky.html diskotéky, oslavy a zábavy. Ale stále tie problémy pramenia z peňazí a z toho, že strácajú svoju hodnotu. Stručne z toho, že aj keď tie peniaze zarobíme, skutočne ich aj rýchlo a ľahko minieme. A pritom sa nedá povedať, že by sme sa rozmaznávali nepotrebnými a drahými hlúposťami. Jednoducho len žijeme, zarábame a bohužiaľ míňame. Veď čo dnes znamenajú 2 eurá? Slováci to považujú za 2 koruny. Za nič.
Opäť vám to poviem úplne jednoducho, ale zo srdca. Bezdomovci od vás v rokoch 2000-ich pýtali drobné, čiže práve tie 2 koruny. A dnes? Dobre viete, že dnes od vás neváhajú pýtať 2 eurá. Keby od vás niekto v roku 2005 pýtal 60 Slovenských korún, určite by nemal takú drzosť a vy zas trpezlivosť. A čo takto“ tringelty“ v reštauráciách? Tvárime sa honosnejšie, ale princíp je ten istý. A rovnako je to aj s kaderníckymi, kuriérskymi službami a stovkou iných vecí.
Veď človek už kebyže vyhrá milión slovenských korún, v skutočnosti by to bolo nejakých 33 000 eur, čo síce nie je málo, ale neznamená to ani finančné poistenie do konca života tak, ako v 90-tych rokoch a vo filme Dědictví aneb…

placka na notách

Riešenie
Skutočne stabilné majetkové poistenie dnes predstavuje investícia do komodít. Hlavne investičné zlato vo fyzickej podobe. Nestráca svoju hodnotu a je vo vašom pevnom fyzickom vlastníctve. Bohužiaľ bežným klientom ho neponúka NBS, výnimku netvorí ani Mincovna Kremnica.

  • Dostanete ho kúpiť v špecializovanej predajni www.slovenske-mince.sk, pričom na kvalitné zliatky zahraničného pôvodu sa nevzťahuje DPH.