Ochranu vašej domácnosti alebo akejkoľvek budovy pred požiarom netreba podceňovať. Ani sa nenazdáte a v nestráženom momente môžete byť svedkom toho, ako váš majetok a cennosti miznú v plameňoch. Ak si myslíte, že vám sa to stať nemôže, keďže potenciálnych zdrojov požiaru máte doma minimálne, ste na omyle. Požiar totiž nevzniká len z otvoreného ohňa, krbu, či pece na tuhé palivo. Akákoľvek domácnosť je v ohrození, požiar hrozí aj pri rôznych bežných činnostiach, ktoré na prvý pohľad vyzerajú nevinne.

Ohen

Napríklad také varenie. Oheň nevykúzlite len vtedy, keď si to kulinárske postupy vyžadujú, napríklad ak flambujete. Nechcené flambovanie si môžete vyčariť aj pri nepozornosti. Jeden neustrážený obed na sporáku a ohorenú polku kuchyne máte zaručenú. Ak ani toto nie je váš prípad, pretože ste obozretná gazdinka, čo tak pozrieť sa na vaše spotrebiče a elektrickú sieť. Sú v poriadku? Fungujú tak, ako by mali? V opačnom prípade vás prekvapí elektrický skrat. Ste fajčiar? Nezabúdajte na ohorky. Aj z malého uhlíka dokáže vzniknúť riadny plameň. A na ten si už budete musieť volať požiarnikov. Kompletne zhorený gauč už len tak neprekryjete dekou ako lokálne vypálené miesta od špakov.

Dvere

Ak sme vás už dostatočne motivovali k tomu, aby ste si boli viac vedomí toho, akým nebezpečenstvám musí vaša domácnosť čeliť, ponúkame vám rovno aj jedno z riešení. Protipožiarne dvere – ako vedia protipožiarne dvere bojovať proti požiarom? Určite nezahasia už vzniknutý požiar, avšak môžu úspešne zmierniť jeho dopad na váš majetok. Protipožiarne dvere zabránia šíreniu ohňa do iných miestností. Tak vám poskytujú čas na to, aby ste unikli do bezpečia a zavolali požiarnikov. Protipožiarne dvere nájdete na trhu v rôznych prevedeniach a materiáloch. Nie je to len oceľ, aj keď takéto dvere sú z hľadiska odolnosti najideálnejšie. Či už zvolíte vchodové alebo interiérové protipožiarne dvere, bude to zaručene dobrý dôvod na investíciu.