Konope je rastlina, ktorej výťažky majú široko spektrálne využitie. Výťažky z konope sú užívané ľuďmi už pred naším letopočtom. V dávnom staroveku ľudstvo prišlo na účinné a blahodárne účinky výťažkov z konope a toto sa traduje už celé desaťročia, kedy sú tieto výťažky, produkované v stále čistejšej forme spracovania konope v rôznej podobe. Práve dnes Vás chceme oboznámiť s blahodarnými účinkami konopného oleja. Bio konopný olej obsahuje vysoký podiel zdravých tukov Omega 3 a Omega 6, ktoré ako dobre vieme, sú dôležité pre naše zdravie. Veľmi dobré výsledky sa dostavili pri pravidelnom užívaní mastných kyselín Omega 3 na srdcovo cievny systém, jeho prevenciu a liečbu. Taktiež napomáha pri zápalovom ochorení v tele, môže pomôcť pri astme, celkovom zotavovaní tela a obzvlášť je nutné tieto tuky doplniť počas tehotenstva.

užívanie konopného oleja

Pri zdravých tukoch Omega 6 je jasné, že tieto sú nevyhnutné pre zdravý život a spoločne s Omega 3 hrajú kľúčovú úlohu pri správnom fungovaní tela a mozgu. Spoločne napomáhajú k výraznému rastu vlasov, k zdravej pokožke a celkový imunitný stav tela. Tieto spomínané zdravé tuky Omega 3 a Omega 6 si naše telo nedokáže vytvoriť a práve preto je nutné ich dopĺňať napríklad formou správne zostaveného jedálnička. Preto, aby Váš jedálniček bol o tieto zdravé tuky dostatočne doplnený a vyvážený, Vám ponúkame BIO Konopný Olej 250 ml.

studená kuchyňa

Jedná sa o čistý výťažok konopného oleja, ktorý je lisovaný za studena, čo výrazne uchráni samotnú štruktúru prospešných, zdravých tukov. Je vhodný na každodenné použitie, a je 100%organický. Je vhodný k spestreniu jedálnička, či už si ho dodáte do zeleninových šalátov a zeleninových jedál, alebo do dresingov, a mnoho iných. Je vysoko vhodný pre vegetariánov. Najvhodnejšie je užívať ho v surovom stave alebo mierne zahriaty, nie je vhodný na vyprážanie.