Dnes sa nosí nevedomosť, alebo aspoň sa od ľudí vyžaduje a nie je tajomstvom, že školy, ako aj oficiálne médiá robia niečo preto, aby ľudí v nevedomosti udržovali. Áno, denne sa síce dozviete množstvo aktuálnych správ o násilných skutkoch, o cestných haváriách, o zdražovaní alebo znižovaní cien, v škole sa naučíte kedy začala a skončila určitá historická udalosť,… ale povedať oficiálnu pravdu, že dnešný systém je založený na jednej veľkej chamtivej lži, to nie je zrejme dostatočne „in“ a zaujímavé.

figurka

Venujme sa tak nachvíľu tomu, ako fungujú médiá ale aj zmýšľanie dnešnej doby z pohľadu politickej opozície alebo možnosti priniesť odlišnú alternatívu. Pokiaľ sedia v parlamente zástupcovia oficiálnej a „politicky korektnej“, „ľavicovej“ alebo „pravicovej“ demokratickej strany, v skutočnosti to nie je ľavica ani pravica .

Nechápem, z akého titulu si tieto oficiálne demokratické strany berú ľavicové alebo pravicové prívlastky, keď ich program, ale aj činy, nemajú s týmito ideami v podstate nič spoločné, respektíve sa iba chcú napásť na tomto systéme aj oni, žiadne viditeľné zmeny nepriniesli, neprinášajú a ani neprinesú. Iba posluhujú zabehnutému systému a únii. Čiže, pokiaľ vravíme o zastupiteľských politických stranách v dnešnom parlamente, o tých s väčším vplyvom a tých, ktoré iba udržujú stálosť a pasivitu, ktoré sú nepriateľmi ideí a názorov, ktoré sa boja každej radikálnejšej a spravodlivejšej zmeny, také s hrdosťou označujeme za „ľavicovo“ alebo „pravicovo“ demokratické, čo je úplný nonsens.

prezentace

Naopak, pokiaľ sa objaví ľavicová strana s názorom a určitým zásadnejším plánom, začne vravieť o nižšej hranici odchodu do penzie, potrebe sociálnej starostlivosti zo strany štátu, zrušení otroctva vo fabrikách, médiá a spomenuté „demokratické“ strany sa chytia histórie a začnú v 21. storočí vyťahovať prívlastky spojené s gulagom, Stalinom, KGB,… len aby im podkopli nohy.
To isté platí, aj pokiaľ by o sebe dala vedieť zásadnejšia pravicová strana, ktorá by túžila spraviť určité zmeny. To isté, len by sa spomínal Hitler, Mussollini a druhá svetová vojna. Len aby sa zakryla slepota a zákernosť dnešnej politiky.