•         Vedeli ste o službe, ktorá nám možno jedného dňa umožní rozmraziť dávno zmrznutého človeka? Dnes si to taký bežný občan nevie, či možno ani nechce predstaviť.

zdravotnictví

•         Tak napríklad človek, ktorý by dnes zomrel, by o dvadsať, či skôr už o desať rokov, mohol byť charakterizovaný ako živý, jeho orgány by vraj opäť začali fungovať, v podstate by ho mohli prebrať k životu.
Ako určite by bolo fajn, keby sa tí ľudia vrátili k životu, zrejme by to ocenili ich príbuzní aj známi, ale znie to trochu desivo, však? No médiami prešiel názor, že o desať rokov by niečo takéto mohlo byť možné. Existovala by služba, ktorá vráti zamrznutých ľudí k životu.
Tá služba už vlastne existuje, až na ten posledný detail, oživenie. Ale že by o desať rokov pribudol i tento najpodstatneší detail? No, čítajme dalej.

•         Myslím to tak, že stovky mŕtvych ľudí je dnes umiestnených v špeciálnej kryogenickej komore a odborníci i známi ich tam udržujú s nádejou, že sa ich jedného dňa podarí prebrať k životu! Nádej vraj svitá už o desať rokov!
Samotný prezident inštitúcie Cryonics zaoberajúcej sa uskladňovaním týchto tiel sám povedal, že to za takú dobu už bude možné. Vraj budeme on i my svedkami vôbec prvého takéhoto oživovania. Táto inštitúcia má zatiaľ v zásobe 350 tiel, no 2000 ľudí prejavilo k inštitúcii záujem a dôveru. Už 2000 ľudí chce, aby sa ich telo po smrti zverilo práve tejto spoločnosti.

počítač

•         Aj tak si však nemôžem pomôcť, osobne by som nechcel byť v nejakom laborátoriu a to ani po smrti, chcel by som prirodzene zomrieť a mať pohreb. Ale predsa človeka láka tá myšlienka, čo ak takéto pokusy raz budú úspešné?
Avšak mnohí ďalší odborníci sú v tomto smere pesimistickí. Pri zmrazovaní sa vraj výrazne poškodia v ľudskom tele bunky, dokonca sa zmenia na takú kašičku. Je to vraj detail, kvôli ktorému oživenie nebude možné.