Uberov príbeh sa začal v Paríži v roku 2008. Dvaja priatelia, Travis Kalanick a Garrett Camp, navštívili LeWeb, technologickú konferenciu nazývanú The Economist. Hovorí sa, že koncept pre Uber sa narodil v jednu zimnú noc počas konferencie, keď pár nemohol zohnať  taxík. Počiatočnou ideou bolo ponúkanie  limuzínskych služieb, ktoré by bolo možné objednať prostredníctvom aplikácie. Po konferencii podnikatelia išli samostatnými cestami, no nie na dlho. Keď sa Camp vrátil do San Francisca, rozhodol sa pokračovať  v podobnej myšlienke a kúpil doménové meno UberCab.com.

uber

Oficiálne spustenie v roku 2010
V roku 2009 Camp začal pracovať na prototype pre UberCab ako jeho vedľajší projekt. V lete toho istého  roka Camp presvedčil Kalanicka, aby sa pripojil k spoločnosti UberCab. Služba bola testovaná v New Yorku začiatkom roka 2010 s použitím len troch áut a oficiálne spustenie sa uskutočnilo v máji v San Franciscu.
Ryan Graves, ktorý bol generálnym manažérom spoločnosti Uber a významnou osobnosťou v počiatočných fázach spoločnosti, sa stal v auguste 2010 generálnym riaditeľom Uber. V decembri 2010 prešiel Kalanick do funkcie generálneho riaditeľa, zatiaľ čo Graves prevzal úlohu člena predstavenstva.

Úspešný rast aj neslávny pokles

Rok 2011 bol pre rast Uber rozhodujúci. Začiatkom roka získala spoločnosť 11 miliónov z financovania vedeného spoločnosťou Benchmark Capital a rozšírila sa do New Yorku, Seattlu, Bostonu, Chicaga, Washingtonu D.C., aj do Európy. V roku 2012 spoločnosť rozšírila svoju ponuku tým, že uviedla na trh UberX, ktorý poskytol lacnejšie hybridné auto. V júni 2016 získal Uber 3.5 miliardy dolárov z fondu bohatstva v Saudskej Arábii.

Takmer desaťročná spoločnosť sa postupom času stala najvyššou hodnotnou začínajúcou spoločnosťou na svete. Svojím rýchlym rastom sa však vyskytli mnohé kontroverzie, ktoré v poslednom kole financovania v januári 2018 znížili jeho hodnotu zo vznešených 70 miliárd dolárov na 48 miliárd dolárov. Spoločnosť  však nedávno oznámila novú ponuku, ktorá by zvýšila hodnotu spoločnosti na 62 miliárd dolárov.

taxi
 
Napriek nižšej trhovej hodnote je dnes spoločnosť Uber oceňovaná viac než trhová stropná hodnota spoločnosti Ford Motor Company a spoločnosti General Motors Company.