Ako teda reagujeme, keď na nás príde depresia alebo úzkosti? Sú to dni, kedy nemá nič zmysel a život sa zdá byť prázdny a bezcenný. Žijeme každodenný život a myslíme si, že je normálne cítiť sa občas psychicky zle. Tento svet je totiž taký. Niektorí ľudia vnímajú depresie ako súčasť každodenného života, čo sa bohužiaľ v súčasnosti naozaj deje. Je to však správne?

pád

Nepodceňujte svoje zdravie
Najdôležitejšie je uvedomiť si, že trpieť depresiami alebo úzkosťami nie je normálne. Psychické zdravie je veľmi dôležité, tak isto, ako to fyzické. Prečo teda ideme k lekárovi keď nás máme chrípku, ale nenavštívime ho keď sa pravidelne trápime menejcennosťou a nechuťou do života?

Ľudia neberú vážne tieto signály, ktoré nám jasne naznačujú, že nie je všetko tak úplne v poriadku.
Psychické zdravie ovplyvňuje náš život rovnako tak veľmi, ako to fyzické alebo telesné. Ba dokonca oveľa viac, pretože bolesť hrdla veľmi rýchlo prejde aj bez návštevy lekára, nie je teda stála. Depresia však sú a časom sa dokonca môžu oveľa zhoršiť.
Čo je však najhoršie? Zanedbávaním vášho zlého psychického stavu neriskujete len jeho zhoršenie, ale dokonca aj zvyšujete pravdepodobnosť väčšieho výskytu telesných chorôb. Naša psychika totižto vo veľmi vysokej miere ovplyvňuje aj naše fyzické zdravie, alebo naopak nezdravie.

psychologie

Nie je to hanba!

Jeden zo zásadných dôvodov, prečo ľudia svojom psychickom stave nerozprávajú je ten, že sa boja toho, ako ich prijmú ostatní. Boja sa ísť k psychológovi, pretože si myslia, že ich ľudia budú považovať za bláznov. Smutnou pravdou však je, že depresie sú v dnešných dňoch tak isto „bežné“ ako jesenné prechladnutia, ich závažnosť je však oveľa väčšia. Nebojte sa preto rozprávať o vašich pocitoch. Jediný spôsob ako problém vyriešiť a následne sa cítiť lepšie, je priznať si, že ho máte.