Spočiatku ľudia žili prevažne roľníckym spôsobom života. S vypestovanou úrodou vo veľkom obchodovali a potraviny, ktoré im zostali navyše, s chuťou zjedli. Miesto žien bolo jedine v kuchyni a v domácnosti, zatiaľ čo bol muž odkázaný na namáhavú prácu vonku. Muži prichádzali domov spotený, špinavý a hlavne vyhladovaní. Nahádzali do seba za šesť lopát a ľahli si na odpočinok. Takto to pokračovalo deň čo deň a ženy ich horlivo sledovali. Priťahovali ich vtedy robustnejší muži, nevadilo im zaoblené bruško a dokonca ani ich zanedbaná hygiena, na akú sme dnes zvyknutí. Chudí chlapi pre nich znamenali slabosť a neschopnosť.

obchod

Grécki bojovníci
V starovekom Grécku boli pravidlá krásy mimoriadne dôležité. Svalnatý muž s úžasne vymodelovaným telom vedel dve veci – že jeho krása bola požehnaním (dar od bohov), a že jeho dokonalý exteriér odráža jeho vnútornú dokonalosť. Pre Grékov bolo krásne telo považované za priamy dôkaz krásnej mysle. Ženy nedokázali odolať ich podmanivému šarmu a pozoruhodnej stavbe tela. Mali dokonca slovo – kaloskagathos, čo  preklade znamenalo byť nádherným na pohľad, a teda byť dobrou osobou. Pravdou je, že pekní grécki chlapci boli presvedčení, že sú trikrát požehnaní – krásni, múdri a bohom milovaní. Umelci z nich preto vytvárali rôzne sochy na pripomenutie ich večnej krásy a ideálu, ktorý je dnes považovaný za nemožný.

muž

Biele tváre
Na rozdiel od našej modernej spoločnosti, v ktorej sa zdá, že krása a kozmetika sú jednoznačne vyhradené pre ženy, v osemnástom storočí nosili make-up muži. Museli ho používať muži, ženy a niekedy aj deti, len aby sa prispôsobili svojmu spoločenskému postaveniu. Aristokrati na súde, ale aj buržoázia a dokonca aj stredné vrstvy dodržiavali módu a sledovali trend bledej tváre s výrazne červenými perami. Muži taktiež prijali módny trojdielny oblek, veľké práškové parochne a používali rad najlepších kozmetických prípravkov, ktoré mali k dispozícii na dokončenie ich vzhľadu. Na dosiahnutie bledej pleti používali biely olovený prášok, ktorý krúživými pohybmi jemne nanášali na tvár. Tiež používali kozmetické škvrny na kontrast s bielou kožou a veľmi tmavé obočie. Takýto vymaľovaní muži boli potom rýchlou návnadou pre vtedajšie ženy.

wrestling

Bohatý svalnáč
Nejedna žena žijúca v dnešnej dobe túži po múdrom, bohatom a dobre stavanom fešákovi s vysokým rešpektom a ochotou bojovať za ňu. Lenže v dnes sa ich nájde len málo a každá sa snaží uloviť toho najlepšieho. Novodobý muž by mal skrátka dobre vyzerať – a to nie len v tvári. Medzi jeho koníčky rozhodne patrí posilňovňa alebo nejaký šport. Jeho osobný šatník ďalej obsahuje najnovšie trendy dnešnej módy nehovoriac o tom, koľko má peňazí  pre realizáciu toho vášho. Smutnou pravdou je, že mnoho žien si čoraz viac zakladá na bohatstve nehľadiac na vnútornú krásu. Možno je to odpoveď na otázku mnohých rozvodov manželstiev.