Diabol sa skrýva v detailoch. Máloktoré príslovie je tak pravdivé, keď sa bavíme o predávaní nehnuteľností. Naozaj nespočetne veľa krát sme boli svedkami skazeného predaja len kvôli pár nenápadným chybám, ktoré však pokazili celkový dojem a tým aj celý predaj. Nižšie predaje niektorých predajcov nehnuteľností sú mnohokrát výsledkom práve takýchto maličkostí, ktorým väčšina z nich naozaj nevenuje pozornosť. Neskôr sú nahnevaní, pretože nevedia v čom bola chyba. Práve kvôli tomu vznikol tento článok. Má pomôcť ľuďom predávajúcim alebo chystajúcim sa na predaj bytu. Zostavili sme pre vás zoznam 5 spôsobov ako pripraviť svoj byt na predaj. Tu je náš zoznam:

podnikatel

1.       Urobte si bytovú inšpekciu– Možno je to, čo potrebujete na úspešný predaj inšpekcia. Môžete sa pokúsiť si ju urobiť sami ale existujú aj profesionáli, ktorí za finančný obnos pripravia váš byt na efektívnejší predaj.

2.       Odhadnite cenu opráv – Prejdite si celý byt a všimnite si či nepotrebujete niečo opraviť. Ak tomu tak je urobte si zoznam a zostavte si finančný plán. Zistite si, kto vám dokáže urobiť opravu za najlepšiu cenu a ak je to v rámci vašich finančných možností, zariaďte si opravu ako je spomenuté v ďalšom bode.

obchod

3.       Urobte nutné opravy – Pokazená batéria v kúpeľni môže pokaziť celý predaj a vniesť semeno pochybností do mysle kupujúceho. Naozaj si dajte pozor na detaily a ak je to nutné, zainvestujte do potrebných opráv.

4.       Upractesi veci– Poriadok je základom dobrého dojmu. Upracte hlavne kuchyňu. Veci z ostatných miestností dajte do odkladacích priestorov. Tým vytvoríte ilúziu poriadku a komfortu.

štítek

5.       Vyčistite to– Čistenie je úkon, ktorému sa mnohí z nás snažia vyhnúť za každú cenu. Pri predaji bytu je ale úplne kľúčové aby bolo všetko čisté. Najväčší pozor si dajte znovu na kuchyňu, kúpeľňu a WC. Ak budete mať byť pekne čistý vaša šanca predať ho sa exponenciálne znásobí.