>         Ak chcete urobiť svojim deťom radosť na  Mikuláša pred  Štedrým večerom  ? Môžete tak že ich prekvapíte vlastnoručným vyrobeným   adventným kalendárom. Ako na to ? Jednoduchým návodom ktorý zvládne naozaj každý.
 
 santa claus

>          Postup je veľmi jednoduchý. Stačí veľký kartón asi na veľkosť stola záleží od toho akú veľkosť chcete  , no veľkosť si môžete zvoliť podľa seba. Maketu Mikuláša ktorú nájdete  na internete ktorú  si môžete vytlačiť. Podľa tejto makety  si vytvoríte Mikuláša alebo ak si chcete uľahčiť prácu ,  vytlačenú maketu môžete nalepiť aj na kartón ,  Malá krabička na sladkosti  – môže byť aj malá krabica od topánok ktorú môžete z vnútra obaliť papierom  , malý kartón, lepidlo , pravítko, lep či pásku  a pastelky alebo fixky na vymaľovanie a na dozdobenie môžete použiť stuhy alebo trblietky.

kalendář
 
>         Na veľký kartón obkreslite  maketu Mikuláša ktorú si nájdete  a stiahnete na internete. Potom ju  ľubovoľne  vyfarbite podľa vašej fantázie . Na malú krabičku priletíte kartón a z druhej strany vytvoríte malé okienka na sladkosti alebo cukríky ,prípadne môžete striedať.  Túto krabičku tiež môžete vyfarbiť červenou farbou alebo ak si chcete urýchliť prácu môžete použiť červený baliaci papier alebo červený papier.  Dozdobíte môžete  rôznymi stuhami , alebo trblietkami pre krajší efekt a potešenie.  Na záver na vytvorené  okienka napíšete čísla  teda počet dní koľko ostáva do Vianoc respektíve do štedrého dňa.

ježíšek
 
>         Týmto adventným kalendárom potešíte Vaše deti malou sladkosti  na Mikuláša až do šiesteho večera. Je to jednoduchý návod ktorý zvládne každý. Už nemusíte kupovať tie drahé adventné kalendáre. Môžete si vytvoriť svoj z materiálov ktoré nájdete doma a bude Vás to oveľa lacnejšie ako klasický adventný kalendár v obchode. Jediné čo musíte zakúpiť sú sladkosti , no ani to nebude príliš veľká investícia.