Ťažko myslieť na čokoľvek iné, čo by malo tak obrovský vplyv na náš každodenný život, ako je internet. Pomaličky a nenápadne sa dostal úplne a všade. Dnes si už ani nevieme predstaviť život bez tohto geniálneho vynálezu, ktorý v mnohých smeroch uľahčil naše životy, zatiaľ čo v iných zase skomplikoval. Faktom je, že internet už dávno prekonal obľúbenosť média menom televízia. Viac ako 25 rokov starý vynález menom internet skrýva mnoho tajomstiev a zaujímavých faktov. Pripravili sme pre vás 5 najzaujímavejších faktov o internete.

notebook

1.       Najpopulárnejšia forma nájdenia si partnera– V súčasnosti sa väčšina manželstiev začína stretnutím vo virtuálnom priestore sprostredkovanom internetom. Stúpajúci trend bude pokračovať aj v budúcnosti. Vtipným faktom je, že v niektorých ázijských krajinách už existuje možnosť kompletne virtuálnej svadby so 100% virtuálnym partnerom. Pýtate sa ako vyzerá svadobná noc ? To je vskutku otázka na mieste.

kancelář

2.       Najrýchlejšie rastúca forma komunikácie– Najrýchlejšie rastúca forma komunikácie v histórii ľudstva. Televízia si svoju fanúšikovskú základňu budovala postupne. V prípade internetu je tomu ale inak. Internet rastie exponenciálne rýchlosťou, ktorú nikto nepredpokladal za možnú. Internet naozaj prekonal všetko, čo si jeho vynálezcovia mysleli.

3.       Zariadení pripojených na internet je viac ako ľudí na planéte – Štatisticky existuje viac zariadení pripojených na internet ako ľudí na planéte. Obávate sa, že film Terminátor nebol fikcia ? Máte o dôvod na viac. Skynet je možno hneď za dverami.

4.       Miliardy ľudí využívajú internet každodenne– Odhaduje sa, že asi 2,5 miliardy ľudí na planéte používajú internet každodenne. To je celkom veľké číslo, nemyslíte ?

technologie

5.       75% emailov je spam – Viac ako 70% celkového objemu emailovej komunikácie na internete je spam. Našťastie firmy ako Google bojujú proti spamu relatívne efektívnym spôsobom, vďaka čomu nás chránia pred totálnym zahltením spamom.