Narodil sa ako štvrté zo šiestich detí. Pričom štyri zomreli ešte v detstve. Jeho rodičia boli príbuzní, strýko s neterou. Po smrti svojho otca a matky odišiel z domu a motal sa po Viedni. Veľmi chcel byť akademickým maliarom, ale nikdy sa mu nepodarilo zložiť talentované skúšky. Vo Viedni sa prehĺbila jeho nenávisť voči Židom.

hněv

Bol vegetarián, v dospelosti prestal fajčiť a nepil. Na vzor svojich rodičov si pripútal k sebe svoju neter. Zobral si ju do Mníchov a žil s ňou vo svojom byte. Nemohla ísť nikam bez neho a on jej tvrdil, že ju chce len chrániť. Nakoniec to nevydržala a zabila sa.

Krátko po smrti jeho netere si Hitler našiel milenku Evu. Bola to novinárka a tiež si ju pestoval vo svojom byte a chránil ako oko v hlave. Ale táto to vydržala, hoci aj ona sa raz pokúsila o ublíženie si. Zobral si ju za ženu až v posledný deň svojho života vo svojom úkryte. Inak celý svoj život obetoval politike vyhladenie nechcených rás.

holokaust

Keď začínal rečniť v istej nemeckej strane, tak ho zo začiatku brali ako bábku. Chceli ho posunúť síce vyššie, ale manipulovať s ním, pretože si mysleli, že on je na to vhodný. Chceli politiku takú ako v Amerike. A na to sa im Hitler hodil. Táto strana sa rozrastala zo dňa na deň enormnými skokmi. Hitler mal neuveriteľný dar rečnenia a presviedčania ľudí o svojej pravde. Skoro na každom stretnutí, ktoré sa väčšinou odohrávalo po pivniciach alebo po krčmách, ľudia skandovali: „Hitler, Hitler!“

Keďže chcel, aby prepuklo povstanie a naplánoval ho, tak bol odsúdený. K moci sa dostal až po jeho deväťmesačnom pobyte vo väzení. Tam napísal knihu o svojom doterajšom živote a keď vyšiel z väzenia ďalej pokračoval v tom, čo začal.

Prezidenta donútil, aby ho menoval za kancelára Nemecka, pretože mal niekoľko stoviek kresiel v parlamente. Keď prezident zomrel, vyhlásil sám seba za vodcu Nemecka. Tým získal neobmedzenú moc.