Novým hitom je momentálne nakupovanie cez internet z pohodlia vášho domova. Slovenské e-shopy , ponúkaju tovar, ktorý si môžete kúpiť aj priamo v kamennom obchode, niekedy je výhodnejšia kúpa priamo cez internet, ale ak zistíte, že platíte veľa penazí za poštovné ?

ehop

Najvýhodnejším a najobľúbenejším nakupovaným cez internet sa stalo pre milión ľudí z celého sveta práve čínske e-shopy, AliExpress je najväčší a najžiadanejší online obchod, ktorý má bezkonkurenčné cely.

          Už sa nemusíte báť nákupu zo zahraničných e-shopov, kde ušetríte svoj čas, ale hlavne svoje peniaze.Pre tých, ktorý tento celosvetový e-shop nepoznajú nájdete tam až cez milión položiek tovaru od oblečenia, kabeliek, topánok, módnych, domácich potrieb, kozmetických až po auto doplnky a dekorácie.
lCez internet, už aj vo vašom mobilnom zariadený odošlete svoju objednávku priamo predajcovi, ktorý Vám tovar odošle, hneď po platbe vašou platobnou kartou.
 
Štatistika na porovnanie najpredávanejších predmetov
 
 Dron s kamerou 
 cena SR sa pohybuje od 100 eur
 cena číny sa pohybuje od 20 eur
                                            
 Púzdro na mobil ( iphone )
 cena SR sa pohybuje od 5 eur
 cena číny sa pohybuje od 0,5 eur
 
lBojíte sa platiť peniaze vopred ?
l          Veľa ľudí odradí práve tá platba. V súčastnej dobe je to už prirodzené platiť za tovar vopred, tým si predajcovia  zaručia prevzatie tovaru a nepríde teda k návratu späť. O svoj tovar sa báť už nemusíte, AliExpress má výhodu, ak vám tovar nepríde v dodacej dobre, ktorú vám určí, pošlú vám tovar ešte raz, alebo vrátia plnú hodnotu za vami vybratý tovar.

peněženka

Je tovar kvalitný ?
          Za kvalitu si platíte, tento „slogan“ už dávno neplatí. Niekedy kúpite kvalitnejšie veci za nižšiu cenu, ako predražený tovar, ktorý je niekedy totožný ako, keď ho kúpite na čínskom e-shope.
Ako zistím správnu kvalitu tovaru ?
          Ak si nieste istý kvalitou, či už oblečenia, obuvi.. najlepšie je pozrieť reakcie zákaznikov. U mnohých nájdete aj skutočné fotografie, ako tovar vyzerá, vtedy je lahšie nakupovať, ak už poznáte skutočný vzhľad.

Veľkosť oblečenia je dôležité.
          U mnohých čínskych e-shopov sa veľkostné tabuľky s našimi nezhodujú. Hovorieva sa, že „číňanky sú malé“ a tak aj ich oblečenie či obud sú menšej veľkosti ako naše slovenské tabuľky. Vždy je lepšie si objednať o číslo, dve väčšie hlavne oblečenie.

Poštovné ?
          Mnoho ľudí práve využíva poštovné zdarma. Vždy sa nájdu produkty, u ktorých máte poštovné zdarma. Treba si ich len nájsť. Prichádza čas Vianoc, darčekov. Aj na toto je AliExpress pripravený, s extra poštou, za ktorú si ale musíte doplatiť a príde vám v kratšom určenom čase.