Ako si zariadiť byt? Keď sa sťahujete z domu do bytu, prechádzate si rôznymi fázami. Na jednej strane viete, že sa vám asi bude bývať trochu ťažšie, keď idete z niečo priestranného do niečoho menšieho. Na druhej strane možno viete, že to môže byť skutočne fajn, keď budete bývať blízko vašej práce a asi budete mať aj menej upratovania. No vo všeobecnosti platí, že ľudia majú trochu problém s tým, keď sa majú sťahovať do niečoho menšieho. Vždy to však môžete urobiť tak, aby váš priestor vyzeral opticky väčší. Nemusíte búrať steny a vytvárať nasilu niečo nové. Niekedy úplne stačí, keď si rozmyslíte ako si to všetko rozmiestnite.

pohovka

Rovnaké podlahy a jednota

Vezmite si napríklad také podlahy. Občas úplne stačí, keď ich necháte jednotné v každej jednej miestnosti. Nemusíte ich mať predsa stále iné, no nie? Keď sa rozhodnete, že ich budete mať jednotné, perfektne prepojíte všetky miestnosti a vytvoríte tak naozaj dojem jednej veľkej, ktorá pôsobí oveľa lepšie ako si v skutočnosti myslíte. Nebojte sa a skúste to. Nezaťažujte zbytočne svoju domácnosť kobercami. Koberce vám síce izbu zútulnia, no navyše ju aj opticky zmenšia. A to je niečo, čo momentálne určite nechcete, no nie?

podlaha

Nezahlcujte sa vecami

Keď prídete do obchodu s nábytkom, určite je to samé híkanie a achkanie nad vecami, napriek tomu, že veľmi dobre viete, že ich vlastne ani vôbec nepotrebujete. Aj tak ich kúpite a potom od samej radosti nemáte naozaj tušenie, kam by ste ich mohli dať. V podstate ich však nemusíte dávať vôbec nikam. Pretože si ich nemusíte ani kúpiť. Keď sa nebudete zbytočne zahadzovať rôznymi vecami uvidíte, že sa vám bude žiť oveľa ľahšie. Nemôžete sa predsa stále obklopovať materiálmi. Je dôležité, aby ste mali rozhľad. Aby ste mali svoj pokoj. A aby ste mali priestor. Keď sa zbavíte zbytočností aj váš byt bude vyzerať oveľa väčší.