Keď niečo prerábame alebo zhotovujeme v interiéri svojej domácnosti, alebo keď sem dokupujeme nové prvky, dávame si záležať na niekoľkých kritériách. V skratke na tom, aby to prinieslo praktický efekt a funkčné využitie v bývaní. Ale určite mi dáte za pravdu, že veľkú pozornosť venujeme aj estetickej stránke. Aby sa zakúpený doplnok pridaný do našej domácnosti esteticky zladil s prostredím. A aj to je dnes málo. Od súčasných moderných interiérových prvkov vyžadujeme, aby sa s našim interiérom nielen zladili, ale aby ho po vizuálnej a estetickej stránke ešte vylepšili, zmodernizovali. A to aj v prípade, ak vyberáme zabradlie na schody.

Modelka na schodoch

Pretože aj v tejto kategórii, akými sú schodové zábradlia, máme na výber niekoľko možností. A každá z nich je v niečom iná, každá má v niečom svoje originálne plus.

Keď sa povie zábradlie, automaticky si predstavíme doplnok schodov, čo na nich bude zohrávať najmä bezpečnostnú funkciu, minimálne z toho hľadiska, že nám pomôže udržiavať rovnováhu pri chôdzi a môžeme sa o neho oprieť. Každý predsa pozná funkciu zábradlí. Ale verte tomu, že aj takýto doplnok dokáže byť v skutočnosti veľmi štýlový a výrazný dizajnový prvok. Kedy jeho hlavnou funkciou bude hlavne vysoká estetická úroveň a zmodernizovanie schodiska.

Ak vám v prípade zábradlí a schodov záleží na takomto efekte, voľba je tu vlastne jasná. Najštýlovejším riešením sú sklenené zábradlia.

Schody, sklenené zábradlie

Dôvody vidíme už voľným okom, majú spomedzi iných alternatív bezkonkurenčne najštýlovejší dizajn. Potom sú tu ale ďalšie vizuálne stránky, ktoré stoja za to, aby sme si ich spomenuli. Sem sa radí napríklad schopnosť skla prepúšťať svetlo, čím budú schodiská jasne osvetlené a nemusíte sa báť, že by ste si pri chôdzi po schodoch nevideli pod nohy. Sklo poskytuje lepšiu orientáciu v priestore.

Takisto je známe, že sklo opticky zväčšuje objekty.

  • Výsledkom sú veľmi moderné, štýlové a dobre presvetlené schodiská.