Keď sa neviete rozhodnúť, či do svojho príbytku zvoliť klasickú žiarovku alebo LED osvetlenie, možno vás presvedčí ich porovnanie a výhody, ktoré LED svetlá prinášajú. Prvým dôležitým aspektom pri porovnávaní sú škodlivé látky, ktoré klasické žiarivky obsahujú, ide najmä o ortuť. LED svetlá neobsahujú žiadne škodlivé látky ani nevyžarujú svetlo, ktoré by mohlo uškodiť zdraviu človeka. Ďalej je veľmi podstatným aspektom aj životnosť, LED diódy majú o dosť dlhšiu životnosť a rovnako aj vyššiu intenzitu svetla než bežné svietidlo.

LED pásy

Významným je taktiež fakt, že pri LED svetlách a ich používaní nejaký čas dokážu značne ušetriť náklady na elektrinu. Podstatným pri rozhodovaní o tom, aký druh svetla zvoliť, môžu byť aj farebné možnosti. LED svetlá sú okrem klasických farebných a teplotných odtieňov bielej (neutrálna, studená, teplá) v ponuke aj v rozličných farbách dúhy, ba dokonca aj také svetlá, ktoré menia a striedajú farby, dokážu robiť farebné prechody, blikotať, zotmievať svetelnú intenzitu a robiť iné efekty. Toto všetko dokážete prepínať pomocou diaľkových ovládačov alebo mobilnej aplikácie, takže ak budete chcieť zmeniť farbu, či efekt svetla, nemusíte sa ani len zodvihnúť a zmeniť pohodlnú polohu, v ktorej sa momentálne nachádzate. Pravdepodobne najväčšou výhodou LED osvetlenia, pre ktorú po ňom siaha veľa ľudí, je to, že sa dajú situovať na rôzne miesta, a to aj také, kde sa klasická žiarovka umiestniť nedá. Okrem svetla na strope ich viete teda nainštalovať napríklad aj na zem, po bokoch stien, okolo televízora, do skriniek, šatníka, ku kuchynskej linke, ale aj do vonkajších priestorov.

LED pásy kúpeľna

Veľmi obľúbené sú hlavne LED pásy do kúpeľne LEDprodukt, ktoré sú ideálnym riešením ak sa vo vašej kúpeľni nenachádza oblok alebo v nej nie je dostatok denného svetla. Vďaka viacerým teplotným odtieňom bielej si viete nastaviť taký farebný tón osvetlenia, ktorý dokáže nahradiť denné svetlo, čo ocenia najmä dámy, ktoré sa rady skoro ráno, kedy býva ešte tma, upravujú. Ak si stále nie ste istý, aké svetlo zvoliť a obávate sa umiestnenia LED pásov do kúpeľne, kvôli ich poškodeniu vodou, pokojne zahoďte obavy za hlavu, pretože takéto LED svetlá sú špeciálne upravené, aby dokázali vode a vlhkosti odolávať.