Laptop a notebooksú prenosné typy moderných počítačov. Obe sú veľmi podobné, pokiaľ ide o tvar a využitie, ale sú odlišné podľa ceny, pamäti, veľkosti a prenosnosti.

počítač

Prečo laptop ?
Tento moderný prenosný laptop, ktorý je možné použiť tak, že ho nemusíte zapájať. Názov laptopov pochádza z konceptu ľahkého používania a pohodlnosti. V súčasnej dobe laptop nahradili stolné počítače. Laptop má silu podobnú stolným počítačom a môže sa používať podľa svojho pohodlia. Spolu s faktorom prenosnosti je laptop dostatočne výkonný na to, aby bol považovaný za plnohodnotný počítač. Bežne notebooky vážia od 1 kila do 6 kíl a ich hrúbka závisí od ich modelov a hlavne od dodávateľskej spoločnosti, ktorá ich vyrába. Laptopy sa líšia veľkosťou displeja, ktorá je súčasťou ich faktora prenosnosti. Zvyčajne moderné notebooky majú veľkosti 11 až 17 palcov v závislosti od osobných preferencií a použitia. Náklady na prenosné počítače sa zvyšujú a znižujú, čo sa týka ich hardvérovej špecifikácie, veľkosti obrazovky, dodatočnej funkčnosti a hlavne predajnej spoločnosti, ktorá ich vyvíja. Najlepšie na laptope je, že je dostatočne výkonný na to, aby sa mohol nahradiť ako plnohodnotný stolný počítač a súčasne je ľahko prenosný a praktický na použitie kdekoľvek kedykoľvek.

kancelář
 
Prečo notebook ?
Notebook je moderná forma ručných počítačov. Notebooky majú veľkosť prenosných počítačov tak, aby boli ľahko prenášané v taškách a kufríkoch. Majú malú veľkosť, ako bežná veľkosť kufríka. Notebooky podľa ich tvaru a štýlu sú často podobné laptopu a sú považované za rovnaké, zatiaľ čo sa líšia podľa ich špecifikácie a funkčnosti. Bežne notebooky vážia menej ako 3 kilá a sú dosť tenké, dokonca v porovnaní so štandardným druhom laptopov. Notebooky majú zvyčajne nízku alebo obmedzenú špecifikáciu hardvéru v porovnaní s laptopmi a nemôžu byť nikdy použité ako alternatíva k plnohodnotnému stolnému počítaču. Notebook je postavený predovšetkým na účely zábavy a obmedzeného používania.