Daniel, zakladateľ spoločnosti Windward, izraelskej námornej dátovej spoločnosti, tvrdí, že príležitosti pre jeho spoločnosť v Spojenom kráľovstve sú príliš dobré na to, aby ju odmietli.
Pri príležitosti nedávnej udalosti v Londýne v Londýne pre britské a izraelské firmy vysvetľuje: „Poistenie plavidiel bolo doslova vynaliezané v Lloyd\’s v Londýne a je tu na pobyt, a tak sme my“.

izrael

Je to nálada, ktorú zdieľajú mnohí jeho krajania.
Výška izraelskej investície v Spojenom kráľovstve rastie odvtedy, čo vláda Spojeného kráľovstva zavolala v roku 2011 britskú technickú hubu v Spojenom kráľovstve a táto investícia pokračovala napriek neistote voči spoločnosti Brexit.
Cieľom centra je posilniť obchodné vzťahy medzi týmito dvoma krajinami, a to tým, že pôsobí ako jednotné kontaktné miesto, ktoré prinesie spojenie britských a izraelských spoločností.

katedrála

Pomáha britským firmám nájsť izraelskú technológiu, ktorá im môže pomôcť, a pomáha izraelským technologickým podnikom pri predaji svojich produktov a služieb vo Veľkej Británii.
Schéma taktiež zavádza investorov do začínajúcich podnikov, môže pomôcť pri podpore žiadostí o víza a nepriamo poukazuje na to, že izraelské spoločnosti smerujú k právnym a iným profesionálnym službám, ktoré budú potrebovať počas rastu v Spojenom kráľovstve.

Anglo-izraelské obchodné transakcie vo výške 85 miliónov libier boli teraz zabezpečené prostredníctvom rozbočovača.
Medzitým sa stovky britských a izraelských spoločností podieľali na rôznych aktivitách a udalostiach. V rokoch 2016-17 to zahŕňalo viac ako 150 britských a 490 izraelských firiem.
Pán Daniel hovorí, že zatiaľ čo „existuje kultúrna medzera, rozdiel v tom, ako podnikáte“ medzi Veľkou Britániou a Izraelom, britský technický Hub funguje ako „veľký most“ medzi týmito dvoma kultúrami. Dodáva, že „dáva ľuďom dohromady a vytvára tento ekosystém“ na poskytovanie príležitostí.

V súčasnosti pôsobí v Spojenom kráľovstve najmenej 337 izraelských technologických spoločností. Čísla britského veľvyslanectva v Izraeli ukazujú 33% nárast hodnoty svojich investícií v roku, ktorý nasledoval po rozhodnutí Spojeného kráľovstva v referende z 23. júna 2016 o odchode z Európskej únie.
Zatiaľ čo nárast bol iba zo 114 miliónov GBP na 152 miliónov libier, počet nových investorov sa udržal a ich investície dosiahli hodnotu 298 miliónov libier v roku do júna 2018.

mince

Londýnska nano-satelitná spoločnosť Sky a Space Global, založená bývalým pilotom v izraelských vzdušných silách, bola zodpovedná za veľkú časť tohto posledného nárastu investícií.