Mať doma domáce zvieratko bol vždy môj veľký sen, ktorý mi rodičia akosi z pochopiteľných dôvodov vždy odmietali splniť. Bolo mi jasné, že na to majú svoj vlastný názor, že nechcú mať doma neporiadok alebo tak, ale aj tak by som chcela, aby mi niečo dali. Jediné, čo boli schopní mi dať boli rybičky, ale aj to sa vždy rozčuľovali, keď sme museli čistiť akvárium. Asi by bolo jasné, že nech sa deje čokoľvek, nakoniec si to zvieratko musíte vydupať, no ja som vážne nevedela, ako na to. Okrem toho, aby bolo jasné, nakoniec som si musela počkať až do momentu, kedy som začala bývať sama. A začala som, čuduj sa svete, rovno s tým najťažším zvieratkom, a to bol psík.

štně
 
Ľudia, ktorí už domáce zvieratko majú, vám budú veľmi často odporúčať, aby ste na začiatok začali s niečím malým, proste s niečím, čo bude milé a nebude potrebné venovať tomu toľko pozornosti, ale ja som si myslela, že tie rybičky už stačili. Asi to však nebola celkom pravda, lebo som nebola pripravená na to, čo príde, keď budem mať doma psíka. Chodiť s ním tak často von, dávať na neho pozor, nemôcť ho nechávať samého doma, bolo toho naozaj veľa.

pes
 
A aj keď som si priala, aby som najprv skúsila, aké to je žiť napríklad so zajačikom, nevymenila by som toho môjho chlpáča za nič na svete. A aj keď je to s ním ťažké a potrebujete veľmi, ale veľmi veľa zodpovednosti, asi by som nikdy nemenila. Každý by si však mal poriadne premyslieť či sa má začať o psíka starať. Viete, možno ho máte kde nechať, keď idete na dovolenku, no napriek tomu vám nikto nezaručí, že to bude bez vás váš havkáč zvládať. Niekedy je pre psíka váš odchod taký ťažký, že z toho môže aj zomrieť a verte tomu, že sa to proste podarí, keď budete chcieť. Je to iba na vás, tak si na to pamätajte. No mať doma psíka je naozaj ťažká vec, ale neuveriteľne krásna a stojí za to.