Sklená vata, ktorá je nazývaná aj izoláciou zo sklenej vlny, predstavuje izolačný produkt s prospešnými vlastnosťami na splnenie jej účelu. Jej účelom je izolácia a zatepľovanie. Vyznačuje sa výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami a je ideálna na zabezpečenie izolácie stropu, strechy, stien, podlahy. Odporúča sa pri zatepľovaní drevodomov, nových aj starých stavieb. Stačí si len správne vybrať zo širokej ponuky.

práca so sklenou vatou

Medzi hlavné výhody sklenej vaty patrí aj výborná cena v porovnaní s inými izolačnými materiálmi. Aj keď cena sklenej vaty by nemala byť jediným a hlavným dôvodom pri jej výbere. Je dôležité zamerať pozornosť aj na ďalšie ukazovatele, ktoré vypovedajú o kvalite daného materiálu a tým zaisťujú konečnú spokojnosť zákazníka s prevedením celkovej práce. V prvom rade je to práve tepelnoizolačný charakter daného produktu, ktorý je vyjadrený hodnotou súčiniteľa tepelnej vodivosti. Čím je hodnota nižšia, tým materiál lepšie izoluje. Sklená vata má nízku hmotnosť, jednoducho sa reže a tlmí zvuk. Je to nehorľavý materiál. V neposlednom rade, je potrebné pri výbere materiálu a pri príprave práce, kde je sklená vata potrebná a požadovaná, uvažovať aj o hrúbke produktu a veľkosti balenia.

zateplenie podkrovia

Cena sklenené vatyTaloa je jedinečná a prispôsobená pre vás, zodpovedajúca vaším požiadavkám a vlastnostiam predávaného materiálu. Je ekologická, zdravotne nezávadná a šetrná k životnému prostrediu. Balenie sklenej vaty umožňuje jednoduchý prevoz na potrebné miesto a vyžaduje si menší priestor na uskladnenie materiálu. V záujme dobre odvedenej práce a spokojnosti s výsledkom práce, splnením účelu a dostatočnou funkčnosťou celého procesu, je rozumné zvážiť výber sklenej vaty, všetky zodpovedajúce parametre, aby sme si zaistili bezpečie, pohodlie a spokojnosť po prevedení celkovej izolácie a zateplenia. Zámerom a cieľom v dnešnej dobe je práve výroba materiálov s nízkym dopadom na životné prostredie, výroba recyklovateľných materiálov, ktoré majú efektívne využitie a nenáročnú aplikáciu v praktickom živote.