Naše fyzické telo je jediné čo v tomto živote vlastníme. Prečo sa oň podaktorí nevieme dostatočne starať, tak aby nám bolo dobre, a nemali žiadne ťažkosti? Ľudia si vytvorili závislosti na ktoré si navykli, a pri tom nie sú vôbec zdravé. Prečo? Môže zato každodenný stres ktorý si samy vytvárame. Každý sme si strojcom svojho vlastného šťastia.

alkohol
 
Byť šťastný aj z maličkostí
Keď sa naučíme byť šťastný aj z tej najmenšej maličkosti, úprimne sa pousmejeme a povieme si, aké to je predsa jednoduché. No niekedy máme pred očami poriadnu tmu, a vidíme len to zlé. Byť vďačný zato, že slnko pre nás vyjde každé ráno, a každú noc sa nám na oblohe objaví strieborný mesiac. To že môžme chytiť do rúk krásnu prírodu, a pohladiť zviera ktoré prejde vôkol nás.
 
Neškodiť si keď nemusíme
Väčšina ľudí si zvykla na každodenné závislosti, bez ktorých už nevedia prežiť ani jeden deň. Prebytok príjmu cigariet, omamných látok a alkoholu pôsobí silné ťažkosti nášmu vnútornému telu. Ničíme si, a doslova zabíjame naše orgány ktoré nás udržujú na tomto svete. Chceli by sme žiť bez starostí, a stále byť šťastný, ale v živote to tak nefunguje. V živote sa snažme zo všetkých síl prekonať všetko čo nám padne do cesty. Len tak môžme dosiahnuť naše šťastie. Závislosti za nás absolútne nič nevyriešia, iba naopak pohoršujú nám každým dňom viac. A tým že si nevidíme do nášho vnútra, nedokážeme s tým prestať. Naše vonkajšie telo nám ukazuje len minimum z toho ako nám to všetko zlé ubližuje.

ovoce
 
Prijímať farby
Hlavne sa nebojme prijímať farebné potraviny do nášho tela. Len tie nám dokážu napomôcť, a vyslobodiť nás od škodlivých závislostí. A nezabúdajme na manipuláciu s našimi ústami. Úsmev nestojí nič, a pomáha tak veľmi! Zamyslime sa ako chceme naďalej žiť, pokiaľ máme ešte čas. Všetko vieme zmeniť, ak naozaj chceme. Keď nie, tak sa budeme pozerať na vlastné utrpenie.