Ktorý šport je vo svete najpopulárnejší ? Na Slovensku a v Česku je odpoveď jasná, rýchla a intuitívna. Ako je tomu však, ak sa na to pozrieme z celosvetového hľadiska ? To je dôvod prečo sme sa vám rozhodli priniesť tento zoznam 5 najpopulárnejších športov na svete. Zoznam je zoradený od najmenej populárneho (aj tak veľmi populárneho, keďže sa bavíme o celosvetovej top 5) k najpopulárnejšiemu. Tu je náš zoznam:

tartan

1.       Automobilové preteky– Automobilové preteky sú jedným z najčastejšie vysielaných športov v televíziách na celom svete. Najpopulárnejšími pretekmi je práve seriál Formula 1. V spojených štátoch je najpopulárnejším pretekom NASCAR. Samozrejme nemôžeme nespomenúť rally, tešiace sa vskutku vysokej popularite v celosvetovom merítku.

2.       Tenis – Wimbledon sa považuje za najsledovanejší tenisový turnaj na planéte Zem. Britské kolónie boli kolískou tohto športu, ktorý neskôr zaujal celý svet. Samozrejme aj iné súťaže sú veľmi vysoko sledované a populárne.

3.       Basketbal – Basketbal je rozšírený hlavne v Európe a USA. Ako iste viete najpopulárnejšou súťažou je NBA. Divácka sledovanosť basketbalu je nevídaná. Rovnako ako celosvetová popularita tohto športu.

tým

4.       Kriket – Tento anglický šport sa rýchlo rozšíril do britských kolónií. To je aj dôvodom jeho obrovskej popularity v Indii, Bangladéši apod. Divácka sledovanosť vyše pol miliardy divákov nie je žiadnym prekvapením. Rekordná sledovanosť činí 1 miliardu divákov.

5.       Futbal – Áno druhý najpopulárnejší šport vás asi prekvapil. V tom najpopulárnejšom ste ale asi mali jasno. Futbal je najpopulárnejším športom na našej planéte a miliardy ľudí, ktorý ho sledujú o tom svedčia. Futbal je obrovský biznis a jeho popularita sa ešte väčšmi rozširuje. Táto tendencia bude v budúcnosti určite narastať a futbalový svet pohltí ďalšie milióny ľudí.