Kvalitné produkty sa vyznačujú dlhou životnosťou v nezmenenom tvare či odolnosťou materiálu. V prípade matracov je to rovnaké, malo by nám záležať na tom ako sa vyspíme a či ležíme na ortopedicky a zdravotne vyhovujúcom matraci. Mnoho predajcov na Slovensku sa zameriava na predaj kvalitných výrobkov, jedným z nich je spoločnosť SEGUM.

Moderný ortopedický matrac

Spoločnosť SEGUM pôsobí na trhu už od roku 1992, vyrába postele a matrace tej najvyššej kvality. Predaj prebieha v kamenných predajniach, ale aj online. Samozrejme, že najlepšie je každý výrobok si obzrieť a vyskúšať aj v skutočnosti, pretože napríklad tvrdosť matraca sa nám môže zdať dostatočná, no v skutočnosti by sme si vybrali inú tvrdosť a naopak, a to je možné vďaka kamenným prevádzkam, ktoré firma spravuje v Bratislave, Žiline, Senici a Prievidzi. Tam si zákazníci môžu tovar, o ktorý majú záujem, pozrieť aj na vlastné oči.

Matrace sa vyrábajú z memory peny alebo pamäťovej peny či viscoelastickej peny, všetko sú to názvy pre základ pamäťové matrace segum.sk, ktorý sa dokáže dokonalo prispôsobiť tvaru tela vplyvom jeho hmotnosti a telesnej teploty. Množstvá buniek v matraci kopírujú postavu, čím vytvárajú pevnú oporu pre chrbticu. Penu využívajú terapeuti a používa sa aj na výrobu zdravotných matracov hlavne v prípadoch, kde treba minimalizovať tlak vyvíjaný matracom na telo človeka. Jej kvalita závisí priamo od pamäťovej peny, od jej hustoty a tým ako rýchlo sa dokáže vrátiť do pôvodného stavu ako bola pred stlačením.

Príjemný spánok vo dvojici

Jedným z typov matracov je ROYAL memory, ktorý patrí medzi najlepšie. Výška peny je 14cm, ale vyrába sa až do výšky 23cm a dokonalo sa dokáže prispôsobiť tvaru tela človeka v polohe ležmo, minimalizuje tlak na telo, a tým poskytuje maximálny komfort pri spaní. Každému z nás by malo záležať na kvalitnom spánku, pretože to je základ zdravia a psychickej pohody, a to tieto výrobky určite ponúkajú.